Latvijas riteņbraucējam šis ir ļoti labs panākums. No līderiem Aleksejs atpalika vien par minūti.

Saramotinam astotā vieta leģendārajā Parīzes-Rubē velobraucienā

Citi sporta veidi
2016. gada 10. aprīlī 19:24 2016. gada 10. aprīlī 19:24
Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no IAM komandas svētdien atkal ļoti sekmīgi nostartēja leģendārajā Parīzes-Rubē velobraucienā, izcīnot augsto astoto vietu.

Rubē velotrekā pirmā iebrauca piecu cilvēku grupa, kurā triumfēja austrālietis Metjū Heimens ("Orica GreenEDGE"), sprinta finišā apsteidza pieckārtējo sacensību uzvarētāju beļģi Tomu Bonenu ("Etixx - Quick Step").

Savukārt Saramotins finišēja astotajā pozīcijā, no līderiem atpaliekot par minūti.

Pasaules tūres ietvaros notiekošajās sacensībās bija jāveic 257,5 kilometru distance. Distances vidus posmā, sadaloties lielajai grupai, izveidojās divas līderu grupiņas un Saramotins bija otrajā no tām. Savukārt daudzo kritienu rezultātā vēlāk Saramotins jau bija starp līderiem.

Kaut nepilnus 20 kilometrus pirms finiša Saramotins atpalika no pārējās grupas, kas palika piecu riteņbraucēju sastāvā. Latvijas čempions ar pāris biedriem tālu neatpalika un turējās aptuveni pusminūtes attālumā. Savukārt finišā viņš bija labākais no otrās grupas.

No Latvijas riteņbraucējiem šajās leģendārajās sacensībās sekmīgāk startējis vienīgi Romāns Vainšteins, kurš 2001.gadā guva trešo vietu.

Jau pērn Saramotins ilgstoši bija sacensību centrālajā atrāvienā un noslēgumā izcīnīja 13.vietu. Tāpat 2012.gadā Saramotins piedalījās Parīzes-Rubē sacensību atrāvienā, noslēgumā finišējot 18.vietā, bet gadu vēlāk viņš tajās kritienā lauza plaukstas kaulu un sacensībās atgriezās vien maija beigās.

LETA/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 26
Latvijā par cilvēkiem ņirgājas - kāpostu brigāde skaidro, kāpēc nebrauks mājās arī pēc Breksita 72
Jaunie dakteri negrib pildīt Čakšas pavēli un par smiekla naudu strādāt ārstu streika laikā 32
Pievienot komentāru