Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

"Lietuvos rytas" pēc lēmuma piedalīties ULEB Eiropas kausā diskvalificē no Lietuvas čempionāta

Basketbols
2016. gada 20. aprīlī 20:07 2016. gada 20. aprīlī 20:07
Viens no Lietuvas basketbola spēcīgākajiem basketbola klubiem Viļņas "Lietuvos rytas" nākamajā sezonā nedrīkstēs piedalīties valsts čempionātā, jo tas plānojis piedalīties Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) neatzītajā Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) Eiropas kausa izcīņā.

Kā zināms, jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē ULEB, tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas pašlaik vērsusies pie ļoti drastiskas rīcības un piedraudējusi diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros.

Lai izvairītos no diskvalifikācijas, trešdien Lietuvas Basketbola federācija pieņēmusi drastisku lēmumu un diskvalificējusi "Lietuvos rytas" no nacionālā čempionāta, jo tā noslēgusi trīs gadu līgumu ar ULEB.

"Nekas nav mainījies. Esam izlēmuši piedalīties ULEB sacensībās," pēc lēmuma par diskvalifikāciju uzzināšanas trešdien pauda "Lietuvos rytas" direktors Martīns Purlis.

"Lietuvos rytas" komanda ir pieckārtēja Lietuvas čempione.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā portāls "Sportando" ziņoja, ka FIBA no starptautiskiem izlašu turnīriem varētu diskvalificēt 14 valstis, kuru klubi piekrituši nākamsezon startēt ULEB rīkotajos turnīros. Diskvalifikācijas draud Slovēnijai, Horvātijai, Serbijai, Melnkalnei, Maķedonijai, Krievijai, Spānijai, Bosnijai un Hercegovinai, Lietuvai, Itālijai, Grieķijai, Izraēlai, Polijai un Turcijai.

Nākamsezon FIBA rīkos jaunu turnīru, kas nosaukts Čempionu līgas vārdā. Tās pamatturnīrā paredzēta vieta 32 klubiem no 12 valstīm, tostarp arī Latvijas.

FIBA Eiropas nodaļas ("FIBA Europe") valde iepriekš paziņoja, ka ikviena nacionālā federācija, kuras jurisdikcijā esošie klubi iesaistīsies kādās attiecībās ar ULEB turnīrus rīkojošo organizāciju "Euroleague Commercial Assets" (ECA) vai citām ar to tieši vai netieši saistītām organizācijām, tiks aicināta izslēgt šos klubus no nacionālā čempionāta. Nespēja nodrošināt kārtību draud ar diskvalifikāciju no nacionālo vīriešu izlašu sacensībām, kas var tikt attiecināta arī uz cita līmeņa turnīriem.

Tiesa, Latvijai šādas sekas nedraud, jo šosezon pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nebija pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā ULEB Eiropas kausā, kura nākotne līdz ar to pašlaik ir neskaidra.

Šosezon dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā - ULEB Eiropas kausā - pienācās Latvijas čempionvienībai "VEF Rīga", tomēr tā jau vasaras sākumā pavēstīja, ka šajā sezonā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī vicečempioni "Ventspils".

LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 120
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 6
Pievienot komentāru