Gudļevska "Lightning" iekļūst Stenlija kausa otrajā kārtā, izredzes palīdzēt Latvijas izlasei sarūk
Uzvaras vārtus "Lightning" labā guva Alekss Kilorns (pa kreisi).
2016. gada 22. aprīlis, 11:11

Latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda ceturtdien nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēļu jeb Stenlija kausa ceturtdaļfinālā, kamēr regulārās sezonas rezultatīvākais uzbrucējs Patriks Keins otrajā pagarinājumā izglāba trofejas aizstāvētāju Čikāgas "Blackhawks" no sezonas beigām un čempionu pilnvaras nolikšanas.

"Lightning" Austrumu konferences ceturtdaļfinālā savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzveica Detroitas "Red Wings", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-0.

Uzvaras vārtus mājinieku labā guva Alekss Kilorns, kurš bija precīzs nepilnas divas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām.

Gudļevskis, kurš svētdien tika izsaukts uz Tampabejas vienību no Amerikas Hokeja līgā (AHL) spēlējošā fārmkluba Sirakjūsas "Crunch", cīņai netika pieteikts, bet "Lightning" vārtus sargāja kluba pirmais vārtsargs Bens Bišops, kurš atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas.

"Lightning" un "Red Wings" mača labākās epizodes - video:

Tikmēr pērnās sezonas čempione "Blackhawks" ceturtdien ar 4:3 (0:0, 3:1, 0:2, 0:0, 1:0) viesos otrajā pagarinājumā uzveica Sentluisas "Blues", kas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā vēl joprojām atrodas vadībā ar 3-2.

Uzvaras vārtus spēles 84.minūtē guva regulārā čempionāta rezultatīvākais uzbrucējs Keins.

Sērijas sestā spēle sestdien tiks aizvadīta Čikāgā.

"Blues" un "Black Hawks" mača labākās epizodes - video:

Tikmēr Pitsburgas "Penguins" ceturtdien ar 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) viesos pārspēja Ņujorkas "Rangers", Austrumu konferences ceturtdaļfinālā panākot 3-1.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās krievu uzbrucējs Jevgēņijs Malkins, savukārt Pitsburgas vienības vārtsargs Mets Marejs atvairīja visas jeb 31 pretinieku mesto ripu.

Sērijas piektā spēle sestdien norisināsies Pitsburgā.

"Rangers" un "Penguins" mača labākās epizodes - video:

Rietumu konferences ceturtdaļfināla mačā Anaheimas "Ducks" ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) viesos uzvarēja Nešvilas "Predators", sērijā panākot neizšķirtu 2-2.

Sērijas piektais mačs sestdien notiks "Ducks" komandas laukumā.

"Predators" un "Ducks" mača labākās epizodes - video:

Jau ziņots, ka otro reizi vēsturē NHL izslēgšanas mačos nav iekļuvis neviens Kanādas klubs. Līdz šim vienīgais tāds gadījums Stenlija kausa izcīņā tika fiksēts 1970.gadā, kad NHL vēl spēlēja tikai 12 komandas.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā, nespējot iekļūt izslēgšanas spēlēs.

LETA/Foto: Vida Press