Sniegums šīs sezonas sākumā apliecina, ka Māris Štrombergs arī Riodežaneiro būs gatavs cīnīties par medaļām.

Štrombergam otrā un trešā vieta ASV čempionāta posmos

Citi sporta veidi
2016. gada 1. maijā 12:41 2016. gada 1. maijā 12:41
Divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs sestdien izcīnīja trešo vietu Kolorado notikušajā ASV čempionāta posma elites grupā.

Štrombergs pirmās dienas sacensībās piektdien ieguva otro vietu, piekāpjoties vienīgi francūzim Žorī Dodē.

Arī otrās dienas sacensībās Dodē guva uzvaru, viņam sekoja titulētais austrālietis Sems Vilobijs, bet Štrombergs ierindojās trešajā vietā.

Pirms nedēļas notikušajā ASV čempionāta etapā pie divām uzvarām tika Vilobijs, kamēr Štrombergs divās sacensībās tikai vienreiz spēja sasniegt finālu, kur palika astotais starp tikpat braucējiem. Savukārt pirmajā šo sacensību posmā Štrpmbergs izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

2014.gada jūnijā BMX riteņbraucējiem sākās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas noslēgsies šovasar. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelna UCI ranga punktus, kas tālāk veido arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis, kā tas bija iepriekš.

Vēl pēc rezultātiem 5.-7.vieta saņems divas ceļazīmes, bet 8.-13.vieta - vienu.

Latvija pašlaik olimpiskajā rangā ieņem sesto vietu.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam, bet tajās kā viena no Latvijas lielākajām cerībām ir tieši Štrombergs, kurš ir divkārtējs Olimpiādes čempions.

LETA/Foto: Andrejs Baburovs/LETA

Citi šobrīd lasa

Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča
Apprecējies astrologs Kristaps Baņķis
Ķezā iekuļas politiķis, kurš joko par resnām dāmām un vienlaikus strādā Sieviešu vienlīdzības jautājumu komisijā 3
Pievienot komentāru