Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Radusies pilnīgi nepieņemama situācija, ka LPK amatpersonas savā neizdarībā paralimpiešu apgādē vaino LOK.

Latvijas Paralimpiskā komiteja savā nespējā nodrošināt sportistiem apģērbus vaino LOK 26

Citi sporta veidi
2016. gada 12. maijā 13:37 2016. gada 12. maijā 13:37
Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) nebija pienākuma gādāt par Latvijas paraolimpiešu tērpiem gaidāmajām Vasaras paraolimpiskajām spēlēm, sacījis Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, komentējot sabiedrībā radušos neizpratni, kāpēc Latvijas paralimpiešiem Rio nebūs vienāda apģērba.

Kā ziņo laikraksts “Neatkarīgā”, kamēr Beļģijā, Vācijā, Kanādā un vairākās citās valstīs olimpisko un paraolimpisko vienību sportistiem tiek pašūti vienota dizaina tērpi, Latvijas gadījumā pie tērpiem tikuši tikai olimpiskie sportisti, bet paralimpieši palikuši bešā. Vasaras paraolimpiskās spēles Riodežaneiro notiks trīs nedēļas vēlāk nekā olimpiskās spēles. Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte NRA ar nožēlu atzina, ka mūsu paraolimpieši, tostarp vairākkārtējs paraolimpiskais čempions Aigars Apinis un paraolimpiskās ratiņpaukošanas pasaules ranga līdere Poļina Rožkova, uz Riodežaneiro dosies bez Latviju simbolizējošiem un vienotiem komandas tērpiem, jo tādi nav bijuši nedz pasūtīti, nedz pašūti.

Severs skaidroja, ka Latvijā LOK un Latvijas Paralimpiskā komiteja darbojas atsevišķi, rūpējoties katra par savu nozari. Severs norādīja, ka abas organizācijas darbojas ar saviem budžeta līdzekļiem, turklāt tajos ir ne tikai valsts budžeta, bet arī sadarbības partneru un sponsoru piesaistīti līdzekļi. Šogad Latvijas Paralimpiskajai komitejai tika piešķirts nepilns pusmiljons eiro - šajā summā ir gan valsts budžeta līdzekļi, gan arī, piemēram, VAS “Latvijas Valsts meži” ziedojums. Līdz ar to, kā sacīja Severs, par komitejai piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī piesaistot papildu līdzekļus no citiem avotiem, bija jāspēj pašiem nodrošināt savu sportistu darbību gaidāmajās Paraolimpiskajās spēlēs. Severs atgādināja, ka Nacionālajā sporta padomē tika panākta vienošanās komitejai piešķirt vēl arī papildu līdzekļus aptuveni 7500 eiro apmērā, bet par to vēl tuvākajā laikā lems valdība.

Kā Kasjauns.lv informēja LOK, 2015. gadā pēc iepirkuma procedūras veikšanas LOK noslēdza sadarbības līgumu ar Polijas sporta apģērbu zīmolu “4F”, kas paredz nodrošināt mūsu sportistiem tērpus līdz 2020. gadam, uzsākot sadarbību ietērpjot Latvijas Olimpisko komandu “RIO 2016”. Apģērbu kolekcija ir speciāli veidota Latvijas atlētiem Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, un katrā apģērba vienībā ir iekļauta jaunā komandas vizuālās identitātes sastāvdaļa – logotips. Olimpiskās komandas logotips sastāv no Brīvības pieminekļa trīs zvaigznēm, uzrakstu “Latvija”, kas veidots par pamatu ņemot Latvijas valsts karoga krāsu proporcijas (2:1:2), un Olimpiskajiem apļiem. Saskaņā ar Olimpisko hartu, paralimpiskajām komandām nav tiesību izmantot Olimpiskos apļus. Tas attiecas arī uz Latvijas Paralimpisko komiteju, līdz ar to LOK praktiski nevaram piedāvāt LPK savu apģērbu kolekciju.

Salīdzinot abu organizāciju sadarbību 2012. gada Londonas Olimpisko spēļu laikā, LOK apģērbu saņēma dāvinājumā no Ķīnas sporta apģērbu zīmola “361”, un tad bija iespējams tērpus piedāvāt arī LPK sportistiem. Savukārt šogad LOK tērpus iegādājas no “4F”, un tas ir komercdarījums, kam LOK budžetā ir atvēlēti finanšu līdzekļi. Arī LPK budžetā vajadzētu būt atvēlētiem finanšu līdzekļiem, lai nodrošinātu savu sportistu apģērbšanu Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm.

LOK vairāk kā divus gadus ir plānveidīgi strādājusi, tai skaitā, organizējot iepirkuma procedūru apģērbu piegādei, izstrādājot komandas identitāti, noslēdzot piegādes līgumu ar iepirkuma uzvarētāju, uzraugot un saskaņojot kolekcijas ražošanu un prezentējot kolekciju šī gada 10. maijā, lai pēc iespējas kvalitatīvāk un skaistāk ietērptu Latvijas Olimpiešus startiem Olimpiskajās spēlēs. Savukārt LPK prezidente tikai 9. maijā ir vērsusies pie LOK prezidenta ar jautājumu par iespējamo vienoto izskatu olimpiešiem un paralimpiešiem. Tieši tāpēc ir pilnīgi nepieņemama situācija, ka LPK amatpersonas savā neizdarībā paralimpiešu apgādē vaino LOK. LOK un LPK ir divas dažādas organizācijas, tāpat kā Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja.

Respektējot radušos situāciju, LOK partneris “4F” gatavo speciālu piedāvājuma vēstuli LPK, ko LPK varēs izvērtēt un pozitīva lēmuma gadījumā, arī paralimpiskās komandas sportisti tiks apģērbti “4F” veidotos tērpos, taču tā jau ir atsevišķa vienošanās starp LPK UN “4F”.

Latvijas Olimpiskās komandas tērpu prezentācija


Kasjauns.lv, LETA/ Foto: AFP/Scanpix/LETA /Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 16
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 4
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus