Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms skeletonā Siguldā risinājās 2004.gadā, kad sliktos laikapstākļos uzvaru negaidīti svinēja mājinieks Tomass Dukurs, kuram joprojām tā ir vienīgā uzvara karjerā.

Siguldas trasei nepiešķir tiesības rīkot Pasaules kausa posmu bobslejā un skeletonā 3

Citi sporta veidi
2016. gada 12. jūnijā 23:46 2016. gada 12. jūnijā 23:46
Siguldas trasei svētdien Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongresā netika piešķirtas tiesības nākamajā sezonā rīkot Pasaules kausa posmu.

Nākamajā sezonā Pasaules kausa sacensības tiks aizvadītas Vistlerā, Leikpelisidā, Altenbergā, Kēnigsē, Vinterbergā, Sanktmoricā un Phjončhanā, ziņo portāls "insidethegames".

Pērn decembrī Siguldā risinājās Eiropas kausa posms bobslejā divnieku ekipāžām un skeletonā. Pēc šīm sacensībām Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) pauda cerību, ka Siguldas trasē Pasaules kausa posms varētu notikt jau nākamajā vai, vēlākais, aiznākamajā sezonā, taču pirms divām nedēļām federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis jau izredzes iegūt tiesības rīkot augstākā līmeņa sacensības Latvijā vērtēja skeptiski.

"Indikācijas ir tādas, ka vācieši negrib, lai mēs rīkojam. Vācieši ir karaļi tikai mājas trasēs un izmanto savas priekšrocības. Viņi nedomā par vispārēju bobsleja attīstību," iepriekš sacīja Ekmanis.

"Nejautājiet man par nākamo sezonu, bet par nākotni. Mēs strādājam smagi, lai atgrieztos šeit ar Pasaules kausu. Nevaru šodien apsolīt, ka tā būs nākamā vai aiznākamā sezona, bet jums ir viss nepieciešamais, lai aizvadītu labas Pasaules kausa sacensības," decembrī Siguldā žurnālistiem uzsvēra Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) prezidents Ivo Feriāni. "Vienīgās problēmas rada formāts, bet atradīsim risinājumu - organizēšana, trases sagatavošana, brīvprātīgie, atmosfēra, tas viss ir lieliski. Tāpēc strādāšu ļoti smagi, lai atgrieztos ar Pasaules kausu. Vienīgais jautājums - kad. Strādāšu ar federācijas sporta komisiju, lai atrastu risinājumu šeit ierasties pēc iespējas drīzāk."

Sigulda varētu rīkot tikai bobsleja divnieku sacensības un skeletonu.

IBSF kongresā svētdien apstiprināts arī, ka 2020.gada pasaules čempionāts notiks Altenbergā.

Kā zināms, martā uz Phjončhanas trasi devās latviešu skeletonists Martins Dukurs, bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kā arī kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, tomēr testi netika aizvadīti, kā paredzēts, jo organizatoriem neizdevās trasē sagatavot pietiekami kvalitatīvu ledu - kamaniņu braucēji un skeletonisti limitēti varēja iemēģināt trasi, bet bobslejisti pie šādas iespējas nemaz netika.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms skeletonā Siguldā risinājās 2004.gadā, kad sliktos laikapstākļos uzvaru negaidīti svinēja mājinieks Tomass Dukurs, kuram joprojām tā ir vienīgā uzvara karjerā.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Pievienot komentāru