Ņujorkas "Knicks" pārstāvji lietuviešu basketbolistu Kuzminsku mājaslapā pieteikuši kā "cēlušos no PSRS". Lietuvas mediji šo kļūdu jau paguvuši nodēvēt par apvainojumu ne vien sportistam, bet arī visai Lietuvai.

Porziņģa jaunais komandas biedrs Kuzminsks par savu PSRS izcelsmi: "Lai visiem skaidrs - es esmu lietuvietis" 6

Sports
2016. gada 11. jūlijā 21:08
Lietuvas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs Rolands Kriščūns lūgs, lai Nacionālā basketbola asociācija (NBA) savā oficiālajā interneta vietnē izlabo jaunajam komandas spēlētājam lietuvietim Mindaugam Kuzminskam veltīto ierakstu, kurā teikts, ka viņš cēlies no Padomju Savienības.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas ārlietu ministra pārstāvis Ķēstutis Vaškelevičs, vēstnieks gatavojas nosūtīt klubam vēstuli, bet ministrijas politikas direktors jau svētdien mikroblogošanas vietnē "Twitter" pievērsis "Knicks" uzmanību šai kļūdai.

Pie kluba un Nacionālās basketbola asociācijas vērsies arī pats sportists. "Lai visiem būtu skaidrs - es esmu lietuvietis. Esmu pārliecināts, ka @NBA @nyknicks izlabos šo kļūdu," tviterī raksta Kuzminsks.

Šis nav pirmais gadījums, kad NBA lietuviešu basketbolistiem kā izcelsmes valsti norādījusi PSRS.

Arī tīmekļa vietne "Yahoo Sports" šā gada sākumā, vēstot par Hjūstonas "Rockets" basketbolistu Donātu Motiejūnu, minēja, ka viņš dzimis Padomju Savienībā, bet NBA sacīkšu translācijā kā Motiejūna dzimšanas vieta bija norādīta "Kauņa, PSRS". Gan pats basketbolists, gan Lietuvas vēstnieks lūdza šo kļūdu labot, un tas arī tika izdarīts.

LETA/ Foto: AFP/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 58
  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 43
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 31