Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Prezidents, vēlot labus panākumus Rio, olimpiskajai komandai dāvanā pasniedza Latvijas karogu kā valsts piederības simbolu un rupjmaizi, kas iemieso dzimtenes un tautas sajūtu.

Prezidents dāvanā olimpiskajai komandai pasniedz Latvijas karogu un rupjmaizi. FOTO 4

Sports
2016. gada 21. jūlijā 15:20 2016. gada 21. jūlijā 15:20
Valsts prezidents Raimonds Vējonis, vēlot labus panākumus Rio, olimpiskajai komandai dāvanā šodien pasniedza Latvijas karogu kā valsts piederības simbolu un rupjmaizi, kas iemieso dzimtenes un tautas sajūtu, informēja prezidenta Preses dienestā.

Piedaloties Latvijas olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā, Vējonis sacīja, ka olimpisko spēļu ideāli apvieno dažādu tautību, rasu un uzskatu sportistus un atbalstītājus visā pasaulē.

"Man ir patiess gandarījums, ka Latvija Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm ir sagatavojusi spēcīgu olimpisko sastāvu, kas pārstāvēs Latvijas sarkanbaltsarkano karogu," viņš izteicās.

Savā uzrunā prezidents uzsvēra, ka patiesi izcili panākumi nevienā jomā, arī sportā, nav sasniedzami tikai ar talantu, bet izcilības pamatā ir neatlaidīgs ikdienas darbs, mērķtiecība un sevis pārvarēšana.

Tāpat viņš uzteica treneru ieguldīto darbu sportistu izaugsmē, sportistu ģimeņu atbalstu un pateicās visiem Latvijas olimpiskās komandas atbalstītājiem, kā arī atgādināja mūsdienu olimpisko spēļu iniciatora barona Pjēra de Kubertēna teikto, ka dzīvē svarīgākais nav triumfs, bet cīņa.

 

Tāpat prezidents, vēlot labus panākumus Rio, olimpiskajai komandai dāvanā pasniedza Latvijas karogu kā valsts piederības simbolu un rupjmaizi, kas iemieso dzimtenes un tautas sajūtu.

"Tas, ka mums kāds stipri tic, dod lielu spēku," teica Vējonis. "No sirds novēlu, lai jums izdodas parādīt vislabāko iespējamo sniegumu, novēlu spēku, psiholoģisku noturību un iekšēju mieru, veselību un cīņassparu. Mēs visi turēsim par jums īkšķus," viņš apliecināja.

Tikmēr Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pauda, ka spēles tiek gaidītas gan ar priecīgu satraukumu, gan arī nelielām bažām par dažādiem riskiem. "Tomēr sportisti tām ir ilgi gatavojušies un pēdējā mēneša laikā tikai noslīpē savu sportisko meistarību. Tik gados jauna izlase vasaras olimpiskajās spēlēs mums vēl nav bijusi, un tas iespējams, pateicoties valsts budžeta finansējumam, pašvaldību atbalstam un mūsu sponsoriem."

Dāvanas sportistiem un pārējiem izlases dalībniekiem pasniedza arī citi LOK sponsori. AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics pauda, ka šis mēnesis visai Latvijai veicinās kopā saliedēšanos, pozitīvas emocijas, asaras un smieklus, bet dāvanā pasniedza karogu ar ieaustu pīni, kas ir viens no šo spēļu delegācijas simboliem.

Telekomunikāciju operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) prezidents Juris Binde pasniedza Latvijas ziedu medu un karotes, kas personalizētas katram sportistam, bet AS "Latvijas Gāze" (LG) valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis novēlēja Latvijas sportistiem izcīnīt 19 medaļas, kā arī uzdāvināja šokolādītes zelta krāsā.

Savukārt "Swedbank" vadītājs Latvijā Māris Mančinskis novēlēja, lai katrs sportists sasniedz maksimumu, ko šobrīd var, un pēc sacensībām ir ar mierīgu prātu, dāvinot ceļojumu apdrošināšanu, savukārt AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs izlases vadībai pasniedza enerģijas lāpu, bet katram sportistam - enerģijas uzskaites aproces.

Latvijas karogu Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Štrombergs


LETA / Foto: ekrānuzņēmums no video / Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 8
"Ryanair" jaunie bagāžas noteikumi jau spēkā. Kā to izjūt pasažieri? 16
Sarkanais paklājs un ovācijas. Filmas “Nameja gredzens” pirmizrādē ierodas pats Namejs! 15
Skatīt visus komentārus