Šī vecuma izlase uzskatāma par vienu no talantīgākajām Latvijas basketbolā, jo pirms diviem gadiem Latvijā notikušajā čempionātā viņi izcīnīja sudraba medaļas.

Latvijas jaunajiem basketbolistiem tomēr nebūs jābrauc uz Eiropas čempionātu nedrošajā Turcijā

Basketbols
2016. gada 23. jūlijā 20:16 2016. gada 23. jūlijā 20:16
Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) drošības apsvērumu dēļ atcēlusi Eiropas U-18 čempionātu junioriem, vēsta FIBA.

Jau vēstīts, ka Turcijas parlaments ceturtdien oficiāli apstiprināja ārkārtas stāvokli uz trim mēnešiem. Šajā valstī puča mēģinājumā pagājušajā nedēļā nogalināti 312 cilvēki.

Vairāku valstu basketbola federācijas iesniedza lūgumu drošības apsvērumu dēļ uz citu valsti pārcelt turnīru, kam sākums paredzēts 30.jūlijā Turcijas pilsētā Samsunā, tomēr tagad čempionāts atcelts uz nenoteiktu laiku.

"Ņemot vērā notikumus Turcijā un vairāku nacionālo federāciju bažas par savu dalību čempionātā, kā arī vecāku rūpes par saviem vēl nepilngadīgajiem spēlētājiem, FIBA Eiropas nodaļas izpildkomiteja nolēmusi uz nenoteiktu laiku atcelt Eiropas U-18 čempionātu basketbolā. Izpildkomiteja dod uzdevumu FIBA Eiropas nodaļas Sekretariātam rast iespēju turnīru rīkot 2016.gada beigās vai vēlākais 2017.gada sākumā," teikts FIBA paziņojumā.

Tāpat FIBA atklāj, ka netiks ietekmēta patlaban vecuma grupai atbilstošo puišu dalība turnīrā.

Čempionātam gatavojās arī Latvijas U-18 izlase, kas pagājušajā nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Klaipēdā ieguva otro vietu Baltijas kausa izcīņā. Pirms tam latvieši pārbaudes spēlēs uzvarēja Gruzijas un Zviedrijas izlases.

Eiropas čempionātā Latvijas komanda bija ielozēta grupā ar Bosnijas un Hercegovinas, Lietuvas un Izraēlas basketbolistiem.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu, bet 2007. un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļas.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Popzvaigzne Rianna pošas kāzām. Ceremonijas būs vismaz divas!
Policisti Purvciemā gatavo ēst un maina pamperus zīdainim, kura dzērusī māte nespēj nostāvēt kājās 24
Inspektors Lielbritānijā salauž 5 gadus vecas meitenītes sirdi - uzliek sodu viņas limonādes stendiņam 8
Pievienot komentāru