Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas olimpiskais peldētājs Uvis Kalniņš ir apmirināts ar treniņu un sadzīves apstākļiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Peldētājs Uvis Kalniņš gatavs cīņai ar Felpsu un cer iekļūt starp labākajiem 16

Sports
2016. gada 4. augustā 13:39 2016. gada 4. augustā 13:39
Latvijas olimpiskais peldētājs Uvis Kalniņš ir apmirināts ar treniņu un sadzīves apstākļiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kurās viņa mērķis ir iekļūšana 200 metru kompleksā peldējuma pusfinālā.

Latvijas peldētājs, kuram Riodežaneiro būs jau otrās olimpiskās spēles karjerā, sacensībās startēs 10.augustā. Viens no viņa konkurentiem būs arī visu laiku titulētākais olimpietis Maikls Felpss, jo 22 olimpiskās godalgas ieguvušais amerikānis arī startēs šajā distancē.

Pirms došanās uz Brazīliju Kalniņš trenējās ASV. "Pēdējās pāris nedēļas trenējos Springfildā kopā ar savu pašreizējo treneri Deivu Kolinsu. Laika starpība ar Riodežaneiro bija tikai divas stundas, tā kā pēc pāris dienām šeit jau jūtos aklimatizējies," aģentūrai LETA sacīja Kalniņš. "Protams, kā visos svarīgos startos, galvenais ir personīgais rekords, bet mans mērķis ir iekļūt arī pusfinālā (starp 16 labākajiem)," skaidroja Kalniņš.

Peldētājam nav sūdzību par sadzīves apstākļiem. "Olimpiskais ciemats ir diezgan simpātisks, daudz baseinu un palmu. Istabiņas ir vienkāršas un arī sakoptas. Pagaidām nekādu iebildumu nav," atklāja peldētājs.

Kalniņš pauda gandarījumu, ka Riodežaneiro ir nodrošināti labi treniņu apstākļi. "Olimpiskais baseins ir atbilstošs sacensību formātam ar ļoti daudz sēdvietām. Priecē, ka nokļūšana no iesildīšanās baseina uz sacensību baseinu ir ļoti vienkārša un tas, ka tepat netālu no olimpiskā ciemata ir iespēja trenēties arī citos baseinos, kas samazina sportistu drūzmu," bilda sportists.

LETA jau ziņoja, ka olimpiskajā atlasē vairāki Latvijas peldētāji bija izpildījuši B kvalifikācijas normatīvus, bet Latvijas Peldēšanas federācija startam Olimpiādē izvirzīja Kalniņu un Aļonu Ribakovu, kurai šī būs debija olimpiskajās spēlēs.

Pēc Starptautiskās ūdens sporta veidu federācijas (FINA) noteikumiem, ja valstī A normatīvu nav spējīgs izpildīt neviens sportists, tad katrai valstij olimpiskajās spēlēs ir garantētas divas tā dēvētās solidaritātes vietas. A kvalifikācijas normatīvi ir ļoti augsti - tos nosaka identiskus iepriekšējo olimpisko spēļu 16.vietas ieguvējam katrā disciplīnā.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē, bet pašlaik viņš pārkvalificējies uz 200 metru komplekso distanci, kurā pērn ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja 17.vietu pasaules čempionātā, turklāt tikai par 11 sekundes simtdaļām atpalika no olimpiskā A kvalifikācijas normatīva.

Savukārt Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja olimpiskā ielūguma normatīvu (OST), tomēr Londonas Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Gabriela Ņikitina.

Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija gaidāma jau piektdien, bet pirmie Latvijas sportisti sacensības sāks dienu vēlāk. Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs piedalīsies 34 Latvijas olimpieši, kuri startēs 13 sporta veidos.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 59
No "Tallink" prāmja pie Kolkas pār bortu pārlēcis 23 gadus vecs jaunietis 112
Bīstams brīdis virs Maskavas: no Tallinas atlidojusi pasažieru lidmašīna sprīdi no sadursmes ar "Boeing" 21
Pievienot komentāru