Kolorītākie fani tiek atalgoti! Fidži kļūst par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem regbijā-7
Fidži regbija spēlētājus aktīvi un netradicionāli atbalstīja gan Riodežaneiro, gan mājās Klusā okeāna salā, kurā mīt nepilni 900 000 iedzīvotāju.
2016. gada 12. augusts, 07:55

Fidži vīriešu regbija komanda ceturtdien kļuva par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem regbijā-7.

Turklāt regbija spēlētāji ceturtdien sagādāja Fidži pirmo olimpisko medaļu tās vēsturē.

Fidži regbisti, kuri bija šo sacensību galvenie favorīti, bija labāki Riodežaneiro olimpiskajā turnīrā, finālmačā ar 43:7 (29:0) sagrāva Lielbritānijas sportistus.

Jau pirmajā puslaikā Fidži demonstrēja savu pārākumu, turklāt otrajā puslaikā šīs komandas pārsvars sasniedza arī 36:0.

Tikmēr bronzas medaļas ceturtdien ieguva Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) regbija spēlētāji, kuri ar 54:14 (21:7) pārspēja Japānu. Citi olimpisko spēļu turnīra favorīti Jaunzēlande cieta zaudējumu ceturtdaļfinālā, ko pārspēja tieši Fidži.

Šīs ir pirmās olimpiskās spēles, kuru programmā bija iekļauts regbijs-7, bet iepriekš šis sporta veids Olimpiādē bija tālajā 1924.gadā, kad tas tika spēlēts klasiskajā 15 spēlētāju formātā.

Dāmu turnīrā triumfēja Austrālija, finālā ar 24:17 uzvarot Jaunzēlandi, bet trešo vietu izcīnīja Kanāda.

Riodežaneiro olimpiskās spēles ilgs līdz 21.augustam.

LETA/Foto: AP, Reuters, AFP, EPA/Scanpix/LETA