Lāsma Liepa: "Esmu pirmā no Turcijas šajā sporta veidā, kas startējusi olimpiskajās spēlēs, pirmā, kam ir zelta medaļa Eiropas čempionātā."

Turciju pārstāvošā Lāsma Liepa: "Esmu latviete, bet ar dubulto pilsonību" 4

Sports
2016. gada 15. augustā 22:37
Turciju pārstāvošā smaiļotāja Lāsma Liepa uzskata, ka joprojām ir latviete, kaut pirmdien olimpiskajās spēlēs debitēja zem citas valsts karoga.

Šī gada Eiropas čempionei pirmdien neizdevās sasniegt ne A, ne B finālu 200 metru distancē, savā pusfinālā finišējot septītajā pozīcijā.

"Nesanāca, šodien nenoķēru sajūtas. Ļoti daudz kas atkarīgs no paša sajūtām, kā pamosties, kā visu dienu jūties," pēc pirmdienas starta izteicās atlēte. "Priekšbraudienā vēl kaut kā, bet pusfinālā vienkārši nesanāca. Stress bija par lielu."

Liepa uzsvēra, ka 200 metros katras sacensības ir "kā jauna dzīve" un svarīgs ir katrs īriens.

Liepa šajās olimpiskajās spēlēs startēs arī 500 metros, tomēr sportiste atzina, ka distancei nav īpaši gatavojusies, jo viss uzsvars tika likts uz sprintu.

"Esmu pirmā no Turcijas šajā sporta veidā, kas startējusi olimpiskajās spēlēs, pirmā, kam ir zelta medaļa Eiropas čempionātā," par sevi stāstīja Liepa, turklāt uzsverot, ka arī neviena cita latviešu smaiļotāja līdz šim nav braukusi olimpiskajās spēlēs un triumfējusi Eiropas meistarsacīkstēs. "Esmu latviete, bet ar dubulto pilsonību."

Liepa savas karjeras laikā par Latvijas čempioni kļuvusi vairāk nekā 70 reizes, tomēr šeit viņa tika atzīta par neperspektīvu un pieņēma uzaicinājumu startēt zem Turcijas karoga.

"Trenējoties Latvijā, nekad neaizairētos līdz olimpiskajām spēlēm - sistēmas, laikapstākļu, visa dēļ. Neredzēju nākotni Latvijā. Ja esi talants, junioru vecumā tiec Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV), gan jau var izdzīvot, bet pieaugušo vecumā ir grūti," pauda atlēte.

Kā vēstīts, nesen Liepa Maskavā triumfēja Eiropas čempionātā. Sportiste tagad atzīst, ka šis panākums bija negaidīts arī viņai pašai. "Tajā dienā man bija laba sajūta jau no pusfināla. Finālā cerēju uz bronzu, bet iznāca zelts."

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 26
  • Dzērājšoferis Rīgā ar varu atgūst savu atņemto auto, lai aizbrauktu ar to mājās
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 1