Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Neskatoties uz rezultātu progresu, salīdzinot ar Londonas olimpiskajām spēlēm, šoreiz Artūram par vienu vietu zemāka pozīcija.

Plēsniekam šoreiz ne tik veiksmīga grūšana un augstā 8. vieta olimpiskajās spēlēs 6

Sports
2016. gada 16. augustā 02:41 2016. gada 16. augustā 02:41
Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kuš startē svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, pirmdien Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieņēma astoto vietu.

Raušanā Plēsnieks pacēla 181 kilogramu smagu stieni, kas ir sportista jauns rekords šajā disciplīnā. Savukārt grūšanā Plēsnieks pievarēja 218 kilogramus, kas summā deva 399 kilogramus un astoto vietu.

Raušanu Plēsnieks sāka ar 176 kilogramu smagu stieni, ko ar lielu apņēmību arī pacēla. Otrajā mēģinājumā Plēsnieks ķērās pie 180 kilogramiem, kas bija viņa personiskais rekords, taču stienis sasvērās uz aizmuguri un netika pievarēts.

Pēdējā raušanas piegājienā latvietis mēģināja celt par kilogramu smagāku stieni un ilgi centās nofiksēt stāju, lai cēliens tiktu ieskaitīts. Tā arī notika un Plēsnieks uzrādīja jaunu personisko rekordu.

Tikmēr grūšanā Plēsnieks sāka ar 218 kilogramiem un bez liekas nervozitātes pacēla arī šo stieni. Otrajā piegājienā Latvijas svarcēlājs mēģināja celt 223 kilogramus, taču cēliena noslēguma fāzē stienis "aizgāja" aiz muguras.

Trešajā piegājienā Plēsnieks mēģināja tikt galā ar 225 kilogramiem, taču stienis virs galvas netika pacelts. Summā Plēsnieks pacēla 399 kilogramus, kas deva astoto vietu.

Pēc vairāku svarcēlāju diskvalifikācijām par dopinga lietošanu Plēsnieks šajā svara kategorijā bija viens no medaļu pretendentiem. Šajās olimpiskajās spēlēs nestartē Krievijas svarcēlāji, tai starpā viens no latvieša konkurentiem Dāvids Bedžanjans. Tāpat Olimpiādē nepiedalās Iļja Iļjins no Kazahstānas, kurš svara kategorijā līdz 105 kilogramiem bija olimpiskā ranga līderis un galvenais pretendents uz zeltu.

Latvijas svarcēlājam šī bija otrā Olimpiāde. Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs viņš summā pacēla 390 kilogramus un ieguva septīto vietu.

Plēsnieks aprīlī kļuva par Eiropas čempionu, raušanas un grūšanas disciplīnu summā paceļot 403 kilogramus. Savukārt pērn pasaules čempionātā viņš izcīnīja bronzas medaļu, summā paceļot 405 kilogramus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirms nedēļas svara kategorijā līdz 53 kilogramiem ceturto vietu izcīnīja Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha.

Neatkarīgās Latvijas laikā pie olimpiskajām medaļām svarcelšanā ticis Viktors Ščerbatihs, kurš 2004.gadā Atēnās svara kategorijā virs 105 kilogramiem ieguva sudrabu, bet pēc četriem gadiem Pekinā tika pie bronzas.

Tikmēr zem Padomju Savienības karoga 1956.gadā Melburnā pie sudraba medaļas tika rīdzinieks Vasilijs Stepanovs, kurš startēja svara kategorijā līdz 82,5 kilogramiem.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 21
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
Luksusa viesnīca Īrijā atsaka nekaunīgai soctīklu zvaigznītei, kura pieprasīja bezmaksas brīvdienas 41
Skatīt visus komentārus