Par jauno olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā kļūst amerikānis Fīldss.

23 gadus vecais amerikānis Konors Fīldss paņem BMX olimpisko zeltu

Sports
2016. gada 19. augustā 22:15
Par jauno olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā piektdien kļuva amerikānis Konors Fīldss, kurš triumfēja Riodežaneiro Olimpiādē.

Saspringtā fināla braucienā 23 gadus vecais Fīldss uzvarēja pat diezgan pārliecinoši, par 0,684 sekundēm apsteidzot Nīderlandes riteņbraucēju Jelli van Gorkomu.

Savukārt pēc fotofiniša apskates kļuva skaidrs, ka bronzas medaļa pienākas kolumbietim Karlosam Alverto Ramiresam Jepesam, kurš par mata tiesu apsteidza ASV pārstāvi Nikolasu Longu.

Tikmēr viens no favorītiem, kurš teicami startēja arī priekšsacīkstēs, austrālietis Sems Vilobijs bija tikai sestais. Austrālijas sportists pirms četriem gadiem Londonā kļuva par olimpisko vicečempionu.

BMX riteņbraukšana olimpisko spēļu programmā debitēja 2008.gadā un kopš tās reizes (2008. un 2012.gadā) par olimpisko čempionu vīriešu konkurencē bija kļuvis latvietis Māris Štrombergs. Tomēr ne viņam, ne vēl vienam Latvijas braucējam Edžum Treimanim ceturtdien neizdevās sasniegt pat Riodežaneiro olimpisko spēļu pusfinālu.

Savukārt sieviešu konkurencē par divkārtēju olimpisko čempioni piektdien kļuva Kolumbijas sportiste Mariana Pahona, kura finālā par 0,342 sekundēm apsteidza amerikānieti Alisi Postu, bet trešā bija Stefānija Ernandesa no Venecuēlas.

Pahona bija labākā arī pirms četriem gadiem notikušajās olimpiskajās spēlēs Londonā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

LETA/Foto: EPA/LETA

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 36
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 46
Hercogienes Ketrīnas māsas Pipas kāzu ceremonija apdraudēta 5
Pievienot komentāru