Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jāšanā Ruslanam nedaudz nepaveicās ar zirgu, jo maršrutā tika pieļautas vairākas kļūdas.

Pirms apvienotās skriešanas un šaušanas disciplīnas Nakoņečnijs pakāpjas uz 28.vietu

Sports
2016. gada 21. augustā 00:07 2016. gada 21. augustā 00:07
Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs pirms apvienotās skriešanas un šaušanas disciplīnas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs kopvērtējumā pakāpies uz 28.vietu.

Pēc trim disciplīnām Nakoņečnijs summā ieguvis 781 punktu un ieņem 28.vietu. Līderis ar 871 punktu ir krievs Aleksandrs Ļesuns, kuram deviņus punktus zaudē talantīgais brits Džozefs Čongs.

Sestdienu modernās pieccīņas sportisti iesāka ar 200 metru peldējumu brīvajā stilā, ko Nakoņečnijs veica divās minūtēs un 3,83 sekundēs. Tas viņam ļāva tikt pie 329 punktiem un 16.vietas.

Tikmēr peldēšanā vislabāko rezultātu viena minūte un 55,60 sekundes, kas ir jauns olimpiskais rekords, uzrādīja brits Džeimss Kuks, kurš tādējādi tika pie 354 punktiem.

Vēlāk pieccīņieki aizvadīja paukošanas sacensības, kurās varēja iegūt papildu sekunžu handikapu skriešanas un šaušanas disciplīnai. Šeit Nakoņečnijs ieguva papildus vēl divus punktus, jo guva divas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu. Nopelnītos punktus viņš pievienoja jau ceturtdien nopelnītajiem 178 punktiem, kas viņu summā ierindoja 30.vietā.

Nākamā disciplīna Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs bija jāšana, kurā Nakoņečnijs nedaudz nepaveicās ar zirgu, jo maršrutā tika pieļautas vairākas kļūdas un nopelnīti 272 punkti un iegūta 26.vieta, kamēr pie maksimāli iespējamiem 300 punktiem tika uzreiz seši sportisti.

Nakoņečnijs ceturtdien parastajā paukošanas disciplīnā ieņēma 31.vietu, tiekot pie 178 punktiem. Latvijas pārstāvis uzvarēja 15 cīņās, bet piedzīvoja zaudējumus 22 dueļos.

Sacensībās piedalās 36 sportisti.

Pusnaktī pēc Latvijas laika sāksies noslēdzošā skriešanas un šaušanas disciplīna, kurā sportistus sagaida 3200 metru distance ar četrām šautuvēm.

Pēc Krievijas modernās pieccīņas divu sportistu diskvalifikācijas Latvijas pilsonību ieguvušais ukrainis Ruslans Nakoņečnijs kļuva par Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieku.

Jau iepriekš Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija (UIPM) bija apstiprinājusi Nakoņečniju kā pirmo rezervistu dalībai olimpiskajās spēlēs. Proti, sportists būtu devies uz Riodežaneiro ar cerību, ka viņš varēs aizstāt kādas citas valsts pārstāvi, piemēram, ja tiks piešķirta diskvalifikācija, tiks gūta trauma vai kāda cita iemesla dēļ sportists nevarēs piedalīties sacensībās.

Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību. Savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā viņš negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti.

Latvijai modernajā pieccīņā olimpiskajās spēlēs ir viena medaļa, ko 2004.gadā Atēnās izcīnīja Jeļena Rubļevska. Turpat Atēnās ceturto vietu izcīnīja Nakoņečnija treniņu partneris Deniss Čerkovskis, kuram toreiz medaļu atņēma neveiksmīgi izlozētais zirgs.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro noslēgsies svētdien.

LETA/ Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 59
Bīstams brīdis virs Maskavas: no Tallinas atlidojusi pasažieru lidmašīna sprīdi no sadursmes ar "Boeing" 21
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 11
Pievienot komentāru