Kazlausks: "Ir bijušas gan sāpīgas neveiksmes, gan skaistas uzvaras, bet pienācis laiks atdot vietu citiem."

Pēc neveiksmes Rio atkāpjas Lietuvas basketbola izlases treneris Jons Kazlausks

Basketbols
2016. gada 23. augustā 19:10 2016. gada 23. augustā 19:10
Pēc atgriešanās no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kurās Lietuvas basketbola valstsvienība palika septītajā vietā, otrdien par atkāpšanos paziņojis izlases galvenais treneris Jons Kazlausks.

"Par daudz ko no paveiktā esmu lepns, bet katrai lietai reiz pienāk beigas. Mans kontrakts ir beidzies, un tur nav vairs par ko domāt," viņš sacījis žurnālistiem Viļņas lidostā. "Ir bijušas gan sāpīgas neveiksmes, gan skaistas uzvaras, bet pienācis laiks atdot vietu citiem."

Kā vienu no Olimpiādē pieredzētās neveiksmes cēloņiem 61 gadu vecais treneris minējis fiziskās sagatavotības nepietiekamību - proti, pēc smagas iepriekšējās sezonas sportisti gan uzturēti sportiskajā formā, bet nav pietiekami domāts par "bateriju uzlādēšanu nākamajām cīņām", raksta "Krepsinis.net".

Brazīlijā Lietuvas izlase sacensības savā grupā sāka aktīvi un izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas, bet vēlāk sekoja zaudējumi Spānijai un Horvātijai. Savukārt ceturtdaļfinālā nācās piekāpties Austrālijai.

Ar šo zaudējumu beidzies 2013.-2016.gada olimpiskais cikls, kurā izlasi vadīja Kazlausks. Šajā laikā tā izcīnīja Eiropas vicečempiones titulu 2013. un 2015.gadā, bet Pasaules kausā pirms diviem gadiem ieņēma ceturto vietu. No kopskaitā 81 spēles šai laikā lietuvieši uzvarējuši 61.

Kazlausks pirmo reizi sāka trenēt Lietuvas basketbola valstsvienību 1997.gadā, un 2000.gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs viņa vadītā izlase izcīnīja bronzu, bet 2001.gadā pēc sakāves Eiropas čempionātā viņš no šā amata aizgāja.

Kopumā Kazlauska vadībā Lietuvas izlase piedalījusies 190 spēlēs, no kurām uzvarējusi 133.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Par lūrēšanu zem sieviešu brunčiem Anglijā notiesā 50 gadus veco latvieti Ivaru 49
Turīgākais cilvēks valstī gada laikā kļuvis vēl bagātāks. Publiskots jauns Latvijas miljonāru saraksts 72
Policija meklē bezvēsts pazudušu sievieti ar zīdaini 14
Pievienot komentāru