Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Spriežot pēc izcilajiem panākumiem pie šaha galdiņa, Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai atrodas gana daudz laika izkopt savu spēlētprasmi.

Atrasts laiks svarīgākām lietām? Finanšu ministre Reizniece-Ozola uzvarējusi pasaules labāko šahisti 101

Citi sporta veidi
2016. gada 6. septembrī 09:53 2016. gada 6. septembrī 09:53
Dana Reizniece-Ozola pirmdien 42.šaha Olimpiādes spēlē uzvarēja Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) dāmu reitinga līderi un pašreizējo pasaules čempioni Jifaņu Hou, taču Latvijas sieviešu komanda piedzīvoja zaudējumu.

Latvietes ar 1,5-2,5 piekāpās spēcīgajai Ķīnas komandai.

Reizniece-Ozola Latvijas komandai atnesa uzvaru, Ilze Bērziņa cīnījās neizšķirti, bet Laura Rogule un Elīna Otikova cieta zaudējumus.

Ar 2658 punktiem Hou ir FIDE dāmu reitinga līdere, kamēr Reizniece-Ozola ar 2243 punktiem atrodama 318.pozīcijā.

Patlaban 22 gadus vecā Hou pirms desmit gadiem kļuva par jaunāko šahisti, kura piedalījusies pasaules čempionātos. Hou 16 gadu vecumā kļuva par jaunāko pasaules čempioni vēsturē, triumfējot 2010.gada planētas meistarsacīkstēs. Tāpat viņa par pasaules čempioni tika kronēta 2011. un 2013.gadā, kā arī šogad.

Latvijas šahistes šaha Olimpiādi iesāka ar trim uzvarām pār Dienvidkoreju, Kanādu un Irānu. Ar trim uzvarām četros dueļos Latvijas dāmas atrodas 20.pozīcijā.

Tikmēr Latvijas kungu izlase "Open" grupā pirmdien ar 1,5-2,5 piekāpās Baltkrievijai.

Šajā duelī neizšķirti cīnījās Igors Kovaļenko, Artūrs Neikšāns un Ņikita Meškovs, bet Aleksejs Širovs piedzīvoja zaudējumu.

Arī Latvijas kungi turnīru iesāka ar trim uzvarām. Vispirms tika pieveikta Pakistāna, bet pēc tam tika uzvarētas arī Zviedrija un Čīle. Ar trim panākumiem četros dueļos Latvijas komanda atrodas 17.pozīcijā.

Latvijas vīriešu izlases kapteinis šajā šaha Olimpiādē ir Igaunijas lielmeistars Mihails Ričagovs. Savukārt sieviešu izlases kapteinis ir Lietuvas lielmeistars Aloizs Kveinis.

Šajā šaha Olimpiādē Latvija pirmo reizi kopš 2006.gada ir pārstāvēta arī ar savu šaha tiesnesi, jo Baku šahistu partijas tiesās arī starptautiskās kategorijas soģis Alberts Cimiņš.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš pirms komandu došanās uz Baku sacīja, ka abām komandām ir uzdevums cīnīties par iekļūšanu labāko divdesmitniekā.

Šaha Olimpiādes laikā notiks arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) 87.kongress un Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālā asambleja. Pēdējā no tām tiks lemts par tiesībām rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm, kā arī 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem, uz kuru organizēšanu pretendē arī Latvijas Šaha federācija.

Šaha Olimpiādes tiek rīkotas ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējais šāda līmeņa turnīrs, kas ir prestižākais komandu cīņā, notika Norvēģijas pilsētā Trumsē, kurā Latvijas kungu izlase ieņēma 35.vietu, bet dāmas palika 39.pozīcijā. Arī pirms diviem gadiem uzdevums bija tikt labāko divdesmitniekā.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās Olimpiādes, kurā 1924.gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Savukārt līdz šim pēdējais panākums gūts 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu individuālajā vērtējumā.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīru komanda bija piektā, bet dāmas izcīnīja 12.vietu.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 10
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 39
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 22
Skatīt visus komentārus