Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latviešu kantētājs Lauris Daiders kļuvis par pasaules vicečempionu motokrosā blakusvāģiem.

Adriansens un Daiders pēdējā braucienā nodrošina pasaules vicečempionu titulu motokrosā blakusvāģiem

Citi sporta veidi
2016. gada 18. septembrī 22:54 2016. gada 18. septembrī 22:54
Beļģa Bena Adriansena pilotētā un latvieša Laura Daidera kantētā ekipāža svētdien Vācijā pasaules čempionāta 11.posma blakusvāģu motokrosā otrajā braucienā izcīnīja uzvaru, nodrošinot vicečempionu titulu.

Par pirmā brauciena uzvarētāju kļuva Etjēna Baksa ekipāža, bet Adriansens un Daiders finišēja otrie, kamēr trešajā vietā ierindojās beļģa Jana Hendriksa ekipāža, kas līdz ar to nodrošināja pasaules čempionu titulu.

Lai kļūtu par pasaules čempioniem Adriansenam un Daideram bija jāuzvar abos braucienos, cerot, ka Hendrikss nefinišēs.

Savukārt otrajā braucienā Adriansens un Daiders izcīnīja uzvaru, bet brita Stjuarta Brauna ekipāža, kas pirms sezonas pēdējā brauciena kopvērtējumā par punktu apsteidza latvieti un beļģi, ierindojās ceturtajā vietā.

Tikmēr latviešu kantētājs Kaspars Stupelis, kurš pēc traumas izdziedēšanas šajā nedēļas nogalē atgriezās pasaules čempionāta apritē, un krievu pilots Igors Rodionovs pirmajā braucienā izstājās, bet otrajā braucienā viņi finišēja piektie. Savukārt beļģa Mārvina Vanlušena un latvieša Haralda Kurpnieka ekipāža abos braucienos izstājās.

Posmā Adriansens un Daiders tika pie 47 punktiem, bet pie 40 punktiem tika čehu Tomāša un Ondržeja Čermaku ekipāža, kā arī Hendrikss ar savu kantētāju Benu van den Bogārtu. Etapā 13.vietu ar 16 punktiem izcīnīja Rodionovs un Stupelis, bet Vanlušens un Kurpnieks palika bez punktiem.

Pasaules čempionāta noslēgumā Hendriksa kontā bija 424 punkti, bet otrajā vietā ar 381 punktu ierindojās Adriansens un Daiders, kuri par četriem punktiem apsteidza Brauna ekipāžu. Vanlušens un Kurpnieks ar 201 punktu ierindojās 11.pozīcijā, bet 13.vietā ar 129 punktiem bija Rodionovs, kurš lielāko daļu sezonas brauca kopā ar Artūru Linteru.

Beļģa Kristofa Santermansa un latvieša Elvija Mucenieka ekipāža ar 120 punktiem palika 15.vietā, Raido Rīms ar Ilvaru Škultānu tika pie pieciem punktiem, kas viņiem deva 43.vietu, bet Uvis Vasiļenko un Kaspars Krievs ar trim punktiem ierindojās 46.vietā.

Adriansens devītajā posmā guva rokas lūzumu, un sākotnēji tika paziņots, ka viņa un Daidera ekipāžai šī sezona ir beigusies. Tomēr beļģis atgriezās trasē un turpināja cīņu par čempiona titulu.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 16
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 12
Pievienot komentāru