Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis: sporta nozare bez politiski un administratīvi ietekmīgas vadības nevar nodrošināt savu attīstību

Citi sporta veidi
2016. gada 20. septembrī 11:59 2016. gada 20. septembrī 11:59
Sporta nozare bez politiski un administratīvi ietekmīgas vadības nevar nodrošināt savu attīstību, pārliecināts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis, kurš atkārtoti kandidē uz LOK prezidenta amatu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijā pauda, ka, ņemot vērā biežās valdības maiņas, sporta nozare Ministru kabinetā netiek pietiekami aktīvi pārstāvēta. Turklāt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir pietiekami daudz savu rūpju, kuras vienmēr būs prioritāte, viņš sacīja.

"Šajā četrgades ciklā ir nomainījušies pieci izglītības un zinātnes ministri. Tā ir problēma sporta nozares pārvaldībā un attīstības nodrošināšanā valstī, ka nav pastāvīgas vienības valsts pārvaldes visaugstākajā līmenī, kas rūpētos par šīs nozares attīstību," ir nobažījies Vrubļevskis.

Ņemot vērā minēto problemātiku, viņš rosina domāt par valsts pārvaldes sistēmas sakārtošanu sportā. "Ja nevar savādāk to izdarīt IZM ietvaros, tad, iespējams, nepieciešams veidot atsevišķu pārvaldes struktūru," piebilda LOK prezidents.

"Nozare bez politiski un administratīvi ietekmīgas vadības nevar nodrošināt savu attīstību tā, kā tas ir paredzēts Sporta politikas pamatnostādnēs," pārliecināts Vrubļevskis.

Vrubļevska sadarbībā ar vairākiem sporta nozares speciālistiem izstrādātajā programmā ir paredzēts strādāt pie tā, lai pilnveidotu vai mainītu sporta nozares valsts pārvaldi un palielinātu Nacionālās sporta padomes lomu.

Viņš atzina, ka prakse, kad Ministru prezidents pārņēma Nacionālās sporta padomes vadību, ir sevi attaisnojusi. "Padome sāka spēlēt daudz lielāku lomu sporta politikas izstrādē un realizācijā," minēja Vrubļevskis.

Tomēr viņš uzsvēra, ka viņu skatījumā padomes loma būtu vēl jāpalielina, lai ietekmētu vairāk un konkrētāk - lai tā ir ne tikai kā padomdevēja institūcija.

Tāpat ir domāts, ka vajadzētu piestrādāt pie jaunu Sporta politikas pamatnostādņu izstrādes, sacīja Vrubļevskis. Tās, iespējams, varētu izstrādāt uz ilgāku laika periodu nekā uz četriem vai sešiem gadiem, pauda LOK prezidents, piebilstot, ka tad būtu skaidra valsts vīzija par sporta attīstību.

Vrubļevskis atzina, ka to nevar izdarīt viena sabiedriskā organizācija, federācija vai LOK. Tādēļ viens no plāna punktiem ir veidot visu līmeņu, plašu valstiska mēroga sadarbības partneru koalīciju sporta nozari attīstošu pārmaiņu nodrošināšanai.

Kā ziņots, kādreizējais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks Roberts Raimo būs vienīgais konkurents Vrubļevskim uz LOK prezidenta amatu, vēsta LOK.

LOK prezidenta vēlēšanas tiks rīkotas 30.septembrī, bet olimpisko sporta veidu federācijām līdz 31.augustam bija LOK jāiesniedz rakstiski pieteikumi ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem, LOK prezidentu, ģenerālsekretāru, izpildkomitejas locekli vai revīzijas komisijas locekli. Izvirzītajiem kandidātiem rakstiski bija jāapliecina gatavība kandidēt un ievēlēšanas gadījumā pildīt uzliktos pienākumus.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Kur ir sauszeme!?" Krievijā vīri ar bobiku, ledum lūztot, tomēr izkļūst krastā 15
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 77
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 1
Pievienot komentāru