Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mairis Briedis neslēpj, ka par savu nākamo pretinieku nezina pārāk daudz.

Ar milzu motivāciju un lielisku sagatavotību. Mairis Briedis sparingo pirms cīņas Liverpūlē. FOTO. VIDEO 12

Citi sporta veidi
2016. gada 7. oktobrī 12:12 2016. gada 7. oktobrī 12:12
Ilga pauze bez cīņām Latvijas bokserim Mairim Briedim liek ierūsēt, tāpēc latvietis izlēma oktobra vidū cīnīties ar britu sportistu Saimonu Valiliju, žurnālistiem pastāstīja pats Briedis.

Briedis un Valilijs reitinga cīņu, kura ilgs desmit raundus, 15.oktobrī aizvadīs Liverpūles "Echo Arena" hallē.

Jau augusta vidū tika izziņots, ka Briedis nākamo cīņu aizvadīs Liverpūlē un tas būs cīņu šovā, kur galvenais notikums būs mājinieka Tonija Beljū duelis pret amerikāni B.Dž.Floresu par Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā.

Beljū ir pašreizējais pasaules čempions šajā svara kategorijā, kamēr Briedis ir obligātais pretendents. Beljū cīņā ar Floresu noskaidrosies, kurš būs Latvijas boksera pretinieks duelī par WBC titulu, kas jāaizvada līdz nākamā gada martam.

Kā atzīst latviešu bokseris, gatavošanās cīņai ir grūta un sāpīga, jo jābūt gatavam gan psiholoģiski, gan fiziski.

"Tomēr nevar sliktā formā braukt ciemos. Brauksim uz Liverpūli 100% gatavi. Iesākumā sparinga partneris bija no Latvijas, bet pēc tam jau atbrauca nopietnāki vīri no Krievijas un Baltkrievijas. Gāja grūti, bet tie bija pieredzējuši bokseri. Motivācija šajā sagatavošanās posmā varbūt bija mazāka nekā iepriekš, tāpēc vajadzēja vairāk sagatavoties psiholoģiski. Esam to pārvarējuši, tagad ir jābrauc un jācīnās," uzsvēra Briedis.

Abi bokseri līdz šim profesionāļa karjerā vēl nav zaudējuši. Pašlaik 31 gadu vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 20 profesionālajās cīņās, 17 gadījumos pretinieku nokautējot, kamēr Valilijs ir guvis deviņas uzvaras, taču ne reizi nav cīnījies ārpus Lielbritānijas.

"Par nākamo pretinieku ir maz informācijas, taču amatieru boksā viņš ir bijis labs. Viņš ir motivēts cīnīties ar mani, taču domāju, ka es esmu motivētāks, jo, braucot ārpus Latvijas, ir jāsagatavojas vēl labāk nekā, kad cīnies mājās. Uz Liverpūli brauks līdzjutēji no Latvijas, turklāt tur būs arī Anglijas latvieši, kuri dosies skatīties manu cīņu," stāstīja bokseris.

Briedis maija vidū kļuva par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu, Rīgā ar tehnisko nokautu pieveicot Olanrevaju Durodolu no Nigērijas.

"Durodola bija ļoti spēcīgs pretinieks ar WBC Sudraba jostu. Viņam panākumi karjeras laikā bijuši lielāki, viņš turklāt bija pieveicis neuzvaramo Krievijas bokseri Dmitriju Kudrašovu. Tam apakšā bija vesels stāsts. Savukārt šajā gadījumā bija variants gaidīt cīņu ar Toniju Beljū, kas būtu nākamā gada martā, taču tā bez boksa būtu pārāk gara pauze, jo man vairs nav 18 gadu. Ilgi neboksējot, es ierūsēju, tāpēc izvēlējāmies cīnīties pret Valiliju," skaidroja latvietis.

Sākotnēji Briedis bija nolēmis boksēties ar vienu no Krievijas bokseriem, taču tad viņam tika piespēlēts Valilijs.

"Tas no britu puses ir viltīgs gājiens, jo viņš ir tikpat garš, cik Beljū. Iespējams, viņi grib analizēt, kā cīnīšos pret šādu bokseri. Šobrīd gatavojamies tikai nākamajam pretiniekam. Par dueli ar Beljū pašlaik nedomājam. Gatavojamies kā 12 raundu cīņai, lai gan šis duelis būs uz desmit raundiem. Tas tika darīts, ja nu pēdējā brīdī Beljū pretinieks atsakās no cīņas," teica Briedis.

Kā atklāja bokseris, līdzjutēju atbalsts ikdienā viņam palīdz sagatavoties nākamajām cīņām.

"Atbalstītāji mainās, tie ir apmēram tikpat daudz, cik iepriekš. Ar viņu palīdzību ir vieglāk gatavoties, jo nav jādzīvo no algas līdz algai, lai varētu sakrāt sparinga partneriem, jo tas maksā diezgan lielu naudu. Liels paldies visiem, kas palīdz. Arī vienkārša atbalsta vēstule "Facebook" psiholoģiski palīdz.

Treneris par gaidāmo cīņu

Latvijas bokseris Mairis Briedis duelim pret britu sportistu Saimonu Valiliju ir vēl gatavāks, nekā viņš bija savai iepriekšējai cīņai pret Olanrevaju Durodolu, atzīst Brieža treneris Sandis Kleins. "Sagatavošanās periods bija garš un smags. Šoreiz darba apjoms bija lielāks, treniņā aizvadījām līdz pat 22 raundiem, lai gan cīņa būs tikai desmit raundu gara. Protams, tas viss tiek darīts nākotnes vārdā.

Valilijam "YouTube" bija maz cīņu, neko daudz par viņu neesam redzējuši. Nevar secināt, kāds viņš ir bokseris, taču noteikti, ka stiprs. Cik dzirdēts, spēlējis arī regbiju, tāpēc fiziskā sagatavotība varētu būt laba," atklātajā treniņā žurnālistiem stāstīja Kleins.

Treneris arī atzīmēja, ka Valilijs savas deviņas cīņas ir aizvadījis bez zaudējumiem, bet viņš bijis sparinga partneris Taisonam Fjūrijam un Entonijam Džošua, turklāt pašlaik sparingo arī ar Toniju Beljū.

"Domāju, cīņai pret Mairi viņš būs sagatavojies nopietni. Paši arī gatavojamies par 100%. Labāko formu Mairis sasniegs tieši nākamnedēļ sestdien, kad gaidāma cīņa. Viss ir aizritējis labi, un Briedis treniņprocesu ir izturējis. Bija smagi, bet viņš ir no slodzēm atgājis un tagad ir ātrs," secināja Kleins.

Briedim sparingos sākums kā vienmēr bijis lēns, bet pēdējā nedēļā jau viss bijis labi un šobrīd viņš jau ir tuvu pie maksimālās kondīcijas.

"Ar pēdējo nedēļu sparingu esmu ļoti apmierināts. Funkcionāli Briedis duelim pret Valiliju ir vēl gatavāks nekā cīņai pret Durodolu. Pēc pierakstiem redzu, ka atjaunošanās un citi rezultāti ir augstāki nekā iepriekš. Ir lielāki ātrumi un zemāki pulsi. No malas pāris sparingos man šķita, ka Mairim trūkst motivācijas. Iedomājos, ka tas saistīts ar nākamo pretinieku, kurš nav zināms bokseris. Taču to visu mēs izrunājām. Boksēsim ar nezināmu pretinieku, bet gatavojamies par 100%. Viss tagad ir lieliski," skaidroja Kleins.

Pašlaik Briedim treniņos ir samazinātas slodzes, bet sestdien būs smags treniņš stadionā.

"Pēc tam būs tikai jāiekļaujas svarā. Tiesa, šoreiz svara kategorijai nav jābūt 90,7 kilogramiem, jo ir atrunāta 91,5 kilogrami. Līdz ar to būs nedaudz vieglāk iekļauties svarā," atklāja treneris.

Uz Liverpūli Latvijas boksera delegācija dosies nākamnedēļ trešdienā, turklāt vairāki no līdzjutējiem dosies kopā ar Brieža komandu. "Arī uz vietas turpat Anglijā būs vairāki mūsu atbalstītāji," piebilda Kleins.

Jau augusta vidū tika izziņots, ka Briedis nākamo cīņu aizvadīs Liverpūlē un tas būs cīņu šovā, kur galvenais notikums būs mājinieka Tonija Beljū duelis pret amerikāni B.Dž.Floresu par Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā.

Beljū ir pašreizējais pasaules čempions šajā svara kategorijā, kamēr Briedis ir obligātais pretendents. Beljū cīņā ar Floresu noskaidrosies, kurš būs Latvijas boksera pretinieks duelī par WBC titulu, kas jāaizvada līdz nākamā gada martam.

"Uz martā gaidāmo cīņu pārāk neiespringstam un pretinieku šobrīd pētīt negrasāmies, jo jāgatavojas nākamās nedēļas duelim. Pēc šīs cīņas tad arī varēsim pievērsties izpētei. Jau iepriekš bijām Beljū redzējuši un viesojāmies viņa ģērbtuvē. Labprāt būtu ar viņu cīnījušies jau tagad, bet mums nav tādas iespējas. Tas diemžēl nav no mums atkarīgs, boksā valda cita politika," stāstīja treneris.

WBC boksa josta boksa sabiedrībā neoficiāli tiek uzskatīta par prestižāko pasaulē.

Latvijas bokseris Mairis Briedis aizvada atklāto treniņu pirms cīņas ar britu Saimonu Valiliju

LETA/Foto: Mārtiņš Ziders, Video: LETA

Citi šobrīd lasa

Valsts svētku balles un uguņošana, mākslas skandāli Dailes teātrī un Rīga atkal staro: ko darīt 18., 19. un 20. novembrī? 4
Māris Olte par 6000 eiro nopircis dzelzceļa staciju 29
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 20
Skatīt visus komentārus