Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas.

Latviešu studente Dita Enikova triumfē modes festivālā Lietuvā

Mode
2015. gada 19. novembrī 16:00 2015. gada 19. novembrī 16:00
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina apakšnozares studente Dita Enikova ar kolekciju "Thisorder" uzvarējusi modes festivāla "Virus Mada 2015" konkursā, kas norisinājās Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā.

Enikovas uzvara ir īpaša, jo gūta nozares profesionāļu sīvā konkurencē, informēja LMA komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas. LMA Modes katedras vadītājs Aigars Bikše vēstīja, ka konkursā nav atsevišķas studentu kategorijas, tādēļ LMA studentes uzvara ir īpaši pārsteidzoša, jo jaunajai modes māksliniecei ar savu meistarību un talantu izdevies pārsteigt jomas profesionāļus.

Enikova studē Modes dizaina apakšnozares 4.kursā, un konkursā piedalījās ar pagājušajā studiju gadā tapušo kolekciju "Thisorder".

Kolekcija tapusi 3.kursā profesora Bikšes vadībā. "Tēma bija "Pārdzīvojums - bailes". Iedvesmojos no bērnības pārdzīvojuma slimnīcā, tāpēc kolekcijā vadījos pēc bērnības atmiņām un emocijām. Iekļāvu detaļas, kas ir saistītas ar slimnīcas sterilo, baiso vidi, māsiņu baltajiem halātiem un cimdiem. Simboliskā veidā atveidoju savas bailes, kas caurvijas visiem tērpiem," stāstīja Enikova.

LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Lec tagad!" instruktora sliktā angļu valoda noved nāvē pusaudzi 31
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO 2
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 28
Pievienot komentāru