Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kuram jāmaksā par vakariņām? Emancipētajā pasaulē atbilde nav tik viennozīmīga. Puse aptaujas dalībnieku uzskata, ka vīrietim - ne tikai tāpēc, ka tas ir pareizi, bet arī tāpēc, ka tas ir skaists, džentlmeņa cienīgs žests.

"Viņai bija jāmaksā par vakariņām" – vīrietis atceras savu apkaunojošāko randiņu 35

Attiecības
2015. gada 19. novembrī 12:45 2015. gada 19. novembrī 12:45
Latvijā vīriešu un sieviešu viedokļi par randiņiem sakrīt - pirmajā randiņā par vakariņām ir jāmaksā vīrietim, atklāts iepazīšanās portāla aptaujā. Taču aptaujas rezultāti parāda, ka viss tomēr nav tik gludi, kā gribētos.

"Man līdzi nebija skaidras naudas, tāpēc meitenei nācās samaksāt par mūsu vakariņām. Es apsolīju, ka otrajā randiņā viss būs savādāk. Otrajā reizē mēs tikāmies skaistā un dārgā restorānā. Es biju ļoti izbrīnīts, kad vakariņu beigās oficiants pateica, ka nav iespējams norēķināties ar kredītkarti. Es domāju, ka no kauna zemē ielīdīšu. Arī meitene sadusmojās un nosauca mani par meli. Galu galā viss beidzās labi. Mēs ar viņu joprojām esam kopā," stāsta viens no respondentiem.

Nākamais respondents arī padalījās ar smieklīgu atgadījumu. Pirmajā randiņā viņš gandrīz arestēts par to, ka pašam par to nezinot, viņš mēģināja norēķināties ar viltotu naudaszīmi.

 "Mūsdienu pasaulē sievietes ir kļuvušas ļoti neatkarīgas un patstāvīgas, tāpēc dažas no viņām var vienkārši aizvainot tikai tas, ka vīrietis samaksās par kopīgām vakariņām randiņa laikā. Savukārt vīriešu dzimums ar šādu uzvedību parāda sievietei savu spēku, kā arī to, ka viņš būs galvenais ģimenē," stāsta iepazīšanās portāla direktors Andris Ungurs.

Aptaujas dalībnieki (līdz 30 gadu vecumam) bija vienoti, atbildot uz jautājumu "Kam ir jāmaksā par vakariņām pirmajā randiņā?". Viņi atbildēja, ka rēķins ir jāapmaksā vīrietim.

Puse respondentu uzskata, ka vīrietim jāapmaksā rēķins ne tikai tāpēc, ka tas ir pareizi, bet arī tāpēc, ka tas ir skaists, džentlmeņa cienīgs žests. Katrs trešais vīrietis atbildēja, ka mīļotās meitenes/sievietes dēļ nekā nav žēl. Arī meitenes tikai priecājas, kad puisis parāda, cik nopietni viņš ir noskaņots.

Situācija nemainās pat tad, kad cilvēki ir precējušies. Viena daļa respondentu atbildēja, ka tikai vīram ir jāmaksā par vakariņām. Otra daļa atbildēja, ka vīram nav katru reizi jāmaksā par vakariņām. Trešā respondentu daļa uzskata, ka rēķins jāmaksā ir uz pusēm, jo ģimenē visi ir vienlīdzīgi.

Aptaujā piedalījās 2066 respondentu vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Informācija: iepazīšanās portāls flirts.lv

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 44
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 8
Patīkamas ziņas pensionāriem ar invaliditāti. Viņu maciņi kļūs nedaudz biezāki
Skatīt visus komentārus