Psihiatrs uzsver visiem zināmo patiesību, ka vārdam ir liels spēks. Arī tad, ja tos sakāt par citu cilvēku, tie tāpat var ietekmēt vārdu teicēju.

Šīs frāzes labāk nesaki, ja negribi slimot. Jo vārdam ir spēks! 8

Sievietēm
2016. gada 20. februārī 12:55
Vācu psihiatrs Nosrats Peseškjans (Nossrat Peseschkian) ir pārliecināts: ja cilvēks grib sevi pasargāt no slimībām, vajag apdomāt, ko saki. Pēc viņa novērojumiem, ir frāzes, kas patiešām spēj piesaukt dažādas kaites.

Kādam tas var likties neticami, taču - lūk, Pešeškjana veidotais izteicienu saraksts, no kuriem vajadzētu izvairīties.

Varbūt arī tavā vārdu krājumā ir šie populārie teicieni?

“Dabūšu sirdstrieku”, „aiziešu ar sirdi”, „nospiež sirdi” – šādi teikumi, pēc psihiatra domām, piesauc sirdskaites, tāpēc labāk nevajag tos lietot.

“Tas ēdiens jau man strēgst rīklē”, “vemt gribas, kad to iedomājos” – šādi un tamlīdzīgi izteicieni var radīt anoreksiju uz nervu pamata.

“Līdz nāvei apnicis”, “tas man pamatīgi bojā dzīvi”, “sagandēta dzīve” – šīs frāzes, ja tās bieži atkārto, ar laiku var piesaukt vēzi. Vismaz tā uzskatīja Peseškjans.

Skandēdami teicienus “nespēju to sagremot”, “nevaru beigt sevi grauzt”, riskējam iedzīvoties kuņģa čūlā.

Tie, kuru vājā vieta ir aknu un žultspūšļa slimības, vajadzētu izvairīties no frāzēm “dzīve tiešām nav salda”, “mana dzīve ir īsts rūgumpods”.

Teicienus “man galva tūlīt pārplīsīs”, “skriet ar pieri sienā” vajadzētu aizmirst tiem, kuri mokās ar regulārām galvassāpēm.

“Nespēj nolaist tvaiku”, “pacietība vienreiz eksplodēs” – šādi teksti, pēc Peseškjana secinātā, piesauc sirds un asinsvadu kaites.

Ja mēdzat skandināt: “es negribu tevi redzēt”, “bail pat paskatīties”, psihiatrijas guru brīdina, ka jums var uzbrukt redzes problēmas.

Frāzes “Nervi vairs netur”, “patiešām tracina”, “uzvelkos no šīs tēmas”, pēc Peseškjana domām, ar laiku var izraisīt depresiju, tāpēc labāk tā nesakiet.

Psihiatrs uzsver visiem zināmo patiesību, ka vārdam ir liels spēks. Arī tad, ja tos sakāt par citu cilvēku, tie tāpat var ietekmēt vārdu teicēju un piesaukt slimības.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock


Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 62
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2