Psihiatrs uzsver visiem zināmo patiesību, ka vārdam ir liels spēks. Arī tad, ja tos sakāt par citu cilvēku, tie tāpat var ietekmēt vārdu teicēju.

Šīs frāzes labāk nesaki, ja negribi slimot. Jo vārdam ir spēks! 8

Cita pasaule
2016. gada 20. februārī 12:55 2016. gada 20. februārī 12:55
Vācu psihiatrs Nosrats Peseškjans (Nossrat Peseschkian) ir pārliecināts: ja cilvēks grib sevi pasargāt no slimībām, vajag apdomāt, ko saki. Pēc viņa novērojumiem, ir frāzes, kas patiešām spēj piesaukt dažādas kaites.

Kādam tas var likties neticami, taču - lūk, Pešeškjana veidotais izteicienu saraksts, no kuriem vajadzētu izvairīties.

Varbūt arī tavā vārdu krājumā ir šie populārie teicieni?

“Dabūšu sirdstrieku”, „aiziešu ar sirdi”, „nospiež sirdi” – šādi teikumi, pēc psihiatra domām, piesauc sirdskaites, tāpēc labāk nevajag tos lietot.

“Tas ēdiens jau man strēgst rīklē”, “vemt gribas, kad to iedomājos” – šādi un tamlīdzīgi izteicieni var radīt anoreksiju uz nervu pamata.

“Līdz nāvei apnicis”, “tas man pamatīgi bojā dzīvi”, “sagandēta dzīve” – šīs frāzes, ja tās bieži atkārto, ar laiku var piesaukt vēzi. Vismaz tā uzskatīja Peseškjans.

Skandēdami teicienus “nespēju to sagremot”, “nevaru beigt sevi grauzt”, riskējam iedzīvoties kuņģa čūlā.

Tie, kuru vājā vieta ir aknu un žultspūšļa slimības, vajadzētu izvairīties no frāzēm “dzīve tiešām nav salda”, “mana dzīve ir īsts rūgumpods”.

Teicienus “man galva tūlīt pārplīsīs”, “skriet ar pieri sienā” vajadzētu aizmirst tiem, kuri mokās ar regulārām galvassāpēm.

“Nespēj nolaist tvaiku”, “pacietība vienreiz eksplodēs” – šādi teksti, pēc Peseškjana secinātā, piesauc sirds un asinsvadu kaites.

Ja mēdzat skandināt: “es negribu tevi redzēt”, “bail pat paskatīties”, psihiatrijas guru brīdina, ka jums var uzbrukt redzes problēmas.

Frāzes “Nervi vairs netur”, “patiešām tracina”, “uzvelkos no šīs tēmas”, pēc Peseškjana domām, ar laiku var izraisīt depresiju, tāpēc labāk tā nesakiet.

Psihiatrs uzsver visiem zināmo patiesību, ka vārdam ir liels spēks. Arī tad, ja tos sakāt par citu cilvēku, tie tāpat var ietekmēt vārdu teicēju un piesaukt slimības.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

48 stundas pēc seksa – labākais laiks dzīvē. Zinātnieki skaidro, kāpēc 7
Latvietim Romānam Krilovam briti piespriež 9 gadus cietumā - tieši Tēva dienā viņš nogalināja gādīgu tēti 15
Meiteņu sūtīšana prostitūcijā ir gandrīz pagātnē. Lietuvā stāsta par jaunām cilvēku tirdzniecības tendencēm 5
Skatīt visus komentārus