Šajā gadījumā interesi par mazās māsas vannošanu arī var definēt kā seksuālu interesi, kas pusaudžu vecumā ir normāla uzvedība. (Foto: Shutterstock)

15 gadu vecs puisis palīdz vannot mazo māsiņu. Vai tas ir normāli? 21

Sievietēm
4. aprīlī 06:37
Mammamuntetiem.lv
Vai 15 gadu vecs dēls var iesaistīties un būt blakus mazās māsas vannošanā. Meitiņai pašlaik ir 5 mēneši. Vīrs uzskata, ka zēns nedrīkst skatīties, kā meitene mazgājas. Brālis ar interesi seko mazās māsas attīstībai, bet puisis pašlaik ir pusaudzis. Kā noteikt pareizās robežas šajā situācijā, jautā Mammamuntetiem.lv lasītāja.

Atbild psiholoģe Anda Svikša

"Ja pusaudzim šajā vecumā ir veselīga interese, par mazās māsas attīstību, ikdienu arī par ķermeni, tas vienmēr ir apsveicami. Gribētos uzsvērt - veselīga vēlme iesaistīties.

Pusaudzis ir vecumā, kad notiek viņa fiziskās pārmaiņas ķermenī. Notiek zēna seksualitātes attīstība, kas sevī ietver sava un cita cilvēka ķermeņa apzināšanos un pieņemšanu, izpratni par vīrišķību un sievišķību. Seksuālā identitāte ir ļoti svarīga, jo tā tieši ietekmē turpmāko attiecību veidošanu. Šajā gadījumā, interesi par mazās māsas vannošanu arī var definēt kā seksuālu interesi, kas pusaudžu vecumā ir normāla uzvedība.

Taču, vienmēr jāseko līdz pusaudža emocionālajam stāvoklim, ja tas ir pozitīvs, tad satraukumam nav pamata. Kā varēju pamanīt no jautājuma, mammai ir veselīga izpratne par intimitātes robežu noteikšanu."

Sadarbībā ar:

Izlasi

Māsa atklāj talantīgā aktiera Hīta Ledžera patieso nāves iemeslu
Liene Šomase beidzot atradusi savu ĪSTO un uzplaukusi 24
Modes pasaule jūk prātā ārkārtīgi dārgas somas dēļ. "Ikea" tādu tašu piedāvā par 1 eiro 13
Skatīt visus komentārus