Bērni, kas runā pretī, jau no bērnības trenējas aizstāvēt savas tiesības un intereses.

Nepakļāvīgi bērni, kas runā pretim vecākiem, izaug veiksmīgāki 13

Bērni
2016. gada 6. oktobrī 11:13 2016. gada 6. oktobrī 11:13
Ir tik kaitinoši, kad mazās atvases runā pretī - apstrīd vecāku lēmumus, strīdas pretī, apšauba soda nepieciešamību vai diskutē vai tikai gulētiešanas laiks nav noteikts par agru... Taču pētījumā noskaidrots, ka šādi bērni izaug veiksmīgāki.

Lai arī ikdiena ar šādiem bērniem ir sarežģītāka un grūtāka nekā ar paklausīgiem mazuļiem un tīņiem, tomēr, skatoties ilgtermiņā, viņi izaug veiksmīgāki un dzīvē sasniedz vairāk. Viņiem izdodas realizēt savus sapņus un mērķus, novilkt skaidrākas savas robežas un pastāvēt par savām interesēm.

Klīniskais psihologs, bērnu uzvedības speciālists Kellijs M. Flanagans skaidro "Nespēja pateikt  striktu "Nē"  ir viens no izplatītākajiem ciešanu cēloņiem pieaugušajiem cilvēkiem".

Bērni, kas runā pretī, jau no bērnības trenējas aizstāvēt savas tiesības un intereses. Pirmie, kas saskaras ar šo neērto uzvedību, ir vecāki. Neapšaubāmi, daudz ērtāk un mierīgāk ir audzināt bērnu, kas ir pakļāvīgs, bet jautājums ir - vai šādu pakļāvīgu bērnu, kas neprot kritiski domāt, mēs vēlētos redzēt arī tad, kad viņš jau ir pieaudzis?

Tas, kas ir jāiemāca vecākiem - aizstāvot savas intereses, respektēt arī citu intereses un vajadzības. Iemācīt uzņemties atbildību par savas izvēles sekām, atrast piemērotu komunikācijas veidu, lai izteiktu savas vajadzības.

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Porziņģi aizstāv NBA leģenda Šakils O’Nīls: “Nomainiet visus citus. Tikai ne viņu!”
Žannas Friskes vecāki nevēlas atgriezt pazudušo naudu un pārsūdz tiesas spriedumu 2
Sprāgstošs putukrējuma trauks nogalina slavenu fitnesa blogeri 11
Skatīt visus komentārus