Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mēdz teikt, ka šis augs mājās nes svētību un veiksmi. Ja mājas svētībai vieta un vide patīk, pienāk brīdis, kad tā arī uzzied. Ziedus var arī nepamanīt, jo tie veidojas pie pašas augsnes.

Ko darīt, lai tavās mājās labi justos veiksmes augs - mājas svētība? 7

Noderīgi ikdienā
2015. gada 20. decembrī 16:18 2015. gada 20. decembrī 16:18
Aspidistra ir istabas augs, ko mēs dēvējam par mājas svētību, bet citur to sauc par kurpnieku palmu, miesnieku palmu un vēl citos vārdos. Puķes dzimtene ir Ķīna, un uzskata, ka uz Eiropu to atveda tikai pirms divarpus simtiem gadu. Pie mums augs ir iedzīvojies un jūtas labi, jo patiesībā ir visai pieticīgs un spēj dzīvot arī ne visai labvēlīgos apstākļos. Ja mājas svētībai vieta un vide patīk, pienāk brīdis, kad tā arī uzzied. Ziedus var arī nepamanīt, jo tie veidojas pie pašas augsnes.

Lūk, daži knifiņi, kā audzēt šo puķi:

* Lai gan mājas svētība neprasa īpašus apstākļus, vislabāk tā jūtas daļēji noēnotā vietā, jo tiešos saules staros mēdz apdegt lapas. Mājas svētībai ir piemērota palodze, kas vērsta uz ziemeļiem.

* Vasarā augu der iznest dārzā vai novietot pusēnā uz balkona. Ziemā mājas svētība labi jūtas pavēsā telpā, ideāli, ja temperatūra nav augstāka par 12–13 grādiem.

* Laistīšanai vispiemērotākais ir nostādināts ūdens istabas temperatūrā.

Tā kā šim augam nepatīk lieks mitrums, jāraugās, vai uz puķu poda paliktņa nav sakrājies ūdens. Ja ir, tas jānolej. Ja uz lapām parādās brūni plankumi, tas liecina, ka sakņu sistēma mokās ar pārmērīgu slapjumu.

* Pavasarī, vasarā un rudens sākumā ieteicams ik pēc divām nedēļām aplaistīt ar ūdeni, kam pievienots, šķidrais mēslojums.

* Ja telpā ir pārāk sauss gaiss, ieteicams mājas svētības lapas regulāri rasināt, lai lapu gali nekļūst brūni un nesakalst.

* Ar mitru lupatiņu no lapām regulāri jānoslauka putekļi.

* Savukārt pārstādīt mājas svētību vēlams ne biežāk kā reizi trīs gados vai vēl retāk, jo vislabāk tā jūtas un aug krāšņa un kupla, ja puķei ļauj augt bez pārstādīšanas 4–5 gadus.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 36
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 8
Skatīt visus komentārus