Etiķis un soda ir seni tautas līdzekli, kā iztīrīt piedegušus traukus. Un arī gāzētais minerālūdens palīdzēs labāk nekā parastais krāna ūdens.

5 vielas, kas palīdz iztīrīt piedegušus katlus un pannas 13

Noderīgi ikdienā
2016. gada 28. janvārī 08:54 2016. gada 28. janvārī 08:54
Vienalga, vai katlā ir piededzis ēdiens vai arī tajā vienkārši palikušas ēdiena atliekas, to varēs izmazgāt krietni vien vieglāk, ja uzreiz ieliesi siltu ūdeni un piedevām vēl noliksi uz siltas plīts – ja ir elektriskais vai malkas pavards. Ja piedegums ir pamatīgāks, nāksies ņemt talkā vēl citus palīgus.

1. Cepampulveris

Tas jo sevišķi noder reizēs, kad katls jau atdzisis. Vispirms uz piedeguma klātā katla dibena uzkaisi nedaudz cepampulvera un saudzīgi uzlej nedaudz ūdens. Tad katlu sakarsē, lai ūdens gandrīz vai uzvārās, un atstāj uz kādu stundu vai pat visu nakti. Pa šo laiku cepampulveris iedarbosies un piedegums diezgan viegli nonāks nost.

2. Veļas pulveris

Katlā vai pannā ielej ūdeni un pieber vismaz pāris ēdamkarotes (atkarībā no tilpuma) veļas pulvera. Pēc tam, kad šo šķīdumu uzvāri un arī atstāj uz kādu stundu, lielākā daļa piedeguma pati atdalās no katla dibena un malām. To, kas vēl turas klāt, noberz ar suku.

3. Etiķis

Katlā ielej ūdeni un etiķi attiecībā 3:1 un uz lēnas uguns vāri tik ilgi, līdz piedegums pamazām atdalās. Ja gribi ātrāku iedarbību, vari saudzīgi pievienot arī mazliet cepampulvera. Tikai uzmanies, jo šāds maisījums spēcīgi puto.

4. Soda

Līdzīga iedarbība kā cepampulverim piemīt arī sodai. Pāris ēdamkarotes izšķīdini karstā ūdenī, ielej piedegušajā katlā un atstāj uz vairākām stundām vai nakti. Pēc tam izberz ar raupju lupatiņu vai suku.

5. Gāzēts minerālūdens

Ja piedegums ir neliels un pie rokas nav nekādu citu līdzekļu, var ņemt talkā arī gāzētu minerālūdeni. Katrā ziņā tas iedarbosies labāk nekā vienkāršs krāna ūdens.


Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 40
56 gadu vecumā miris populārais zviedru aktieris Mikaels Nīkvists
Skatīt visus komentārus