Ja kastes ir vairākas, svaigu redīsu raža tiek nodrošināta ilgākam laikam.

Vienkārši un praktiski: audzē redīsus balkona kastē! 1

Māja un dārzs
2016. gada 4. maijā 09:06
Lai pavasarī tiktu pie pašaudzētiem redīsiem, nemaz nevajag dobi dārzā, pietiek, ja ir balkons vai terase, kur atvēlēt vietu standarta kastēm. Protams, der arī lieli, sekli puķu podi un toveri, ko piepilda ar dārza melnzemi vai speciālo sakņaugiem domāto augsni.

* Ja redīsus sēj balkona kastē, tad ik pēc 10 centimetriem ar pirkstu iespied 2–3 centimetrus dziļu caurumiņu. Katrā caurumiņā ieber pa sēklai, aizber ciet un ar mazu lejkanniņu, kam smalks sietiņš, aplaisti. Standarta izmēra kastē var sēt redīsus trīs rindās, bet pamīšus.

* Kad redīsi sadīgst, var labi redzēt, kur sējumā palicis kāds caurums, proti, sēkla nav uzdīgusi. Tur iesēj jaunu sēklu.

* Kad redīsi sāk nogatavoties un ir ēdami, katra izrautā redīsa vietā atkal iebāz jaunu sēklu. Iespējams, ka tagad vajadzēs papildināt augsni un attiecīgi bagātināt ar barības vielām. Atšķirībā no parastajiem paņēmieniem, kad redīsus sēj biezā rindā un pēc tam retina, šajā variantā nav nepieciešama retināšana, uzreiz var redzēt, kas izdīdzis un aug un kura rinda jāpapildina. Ja kastes ir vairākas, svaigu redīsu raža tiek nodrošināta ilgākam laikam.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 6
  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 73
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 33