Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nekad nevar paredzēt cik silts vai vēss būs lidostas uzgaidāmajās telpās vai lidmašīnas salonā, tāpēc viegls silts džemperis vai sega noderēs, ja būs vēss.

Ceļotāju pieredze: 16 triki, kā ērtāk un lētāk ceļot ar lidmašīnu 8

Noderīgi ikdienā
2016. gada 15. jūlijā 08:02 2016. gada 15. jūlijā 08:02
Nīkšana lidostās un nervu kutināšanās pirms muitas pārbaudes ir gandrīz neatņemama ceļojumu sastāvdaļa. Ir daži triki, kā šīs neērtības pārvērst gandrīz vai izpriecā. Ceļotāju pieredzi apkopojis portāls popsugar.com.

Iegādājies un paņem līdzi uz lidostu caurspīdīgos aiztaisāmos maisiņus

Drošības kontroli ātrāk un vienkāršāk var iziet, ja visi kosmētiskie līdzekļi, krēmi, zobu pastas un medikamenti salikti vienā caurspīdīgā maisiņā, jo var ērti atvērt un aizvērt. Atļauts izmantot vienu 17.8 cm x 20.3 cm lielu maisiņu.

Sasaldē šķidrumus

Zināms, ka rokas bagāžā ir atļauts tikai neliels daudzums šķidru vielu. Šķidrumiem ir jābūt atsevišķās tvertnēs un katras ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus. Pieredzējuši ceļotāji apgalvo, ka lielākajā daļā lidostu drošības dienesti ļauj pārvadāt sasaldētus šķidrumus. Protams, ka garāka lidojuma laikā šķidrums pāries atpakaļ šķidrā stāvoklī un ir lietojams.

Paņem savas uzkodas

Šķērsojot drošības kontroli, jārēķinās, ka jebkurš šokolādes batoniņš maksās trīs reizes dārgāk nekā zonā pirms drošības kontroles. Lētāk būs paķert līdzi kādu sviestmaizi vai graudu batoniņu no piemājas lielveikala. Diemžēl paņemt līdzi pat mazo minerālūdens pudeli neizdosies, jo tās tilpums pārsniegs pieļaujamo.

Paņem līdzi tukšu lielo ūdens pudeli

Ja neesi pārāk piesardzīgs, dzeramo ūdeni var uzpildīt arī lidostas tualetē, nemaksājot par to ne centa. Pilsētas ūdensvados ūdens kvalitātei jābūt piemērotai, lai to lietotu uzturā.

Snaudiens lidostā

Lielākajās pasaules lidostās, piemēram, Hītrovas lidostā, ir speciālas mazas istabiņas ar vienu nolūku - ļaut ceļotājiem normāli izgulēties un nomazgāties. Četru stundu īres maksas par šādas kabīnes izmantošanu ir 39 dolāri. Tavs ķermenis par to pateiks paldies.

Pa kreisi - lētāk

Kuram gan patīk rindas? Ja vien iespējams izvēlēties "iečekošanās"  vietu vai kustības virzienu, izvēlieties to, kas ir pa kreisi. Izrādās, ka dažādos pētījumos par lidostu noslogojumu atklājies, ka cilvēkiem ir tendence doties "pa labi", jo lielākā daļa ir labroči. Dodieties pretējā virzienā.

Nebaidies painteresēties, kas pienākas par brīvu

Lielās lidostās ir īpaši piedāvājumi īpašos dzīves gadījumos. Ja lidojuma dienā jums ir dzimšanas diena vai dodaties medusmēneša ceļojumā un esat tikko precējušies, nekautrējieties un pajautājiet, vai jums nepienākas kādi patīkami bonusi.

Lieko uzvelc mugurā

Droši vien šis knifs zināms lielākajai daļai aktīvo ceļotāju, bet ja nu kāds to nezina - velc mugurā visu, kas neievietojas rokas bagāžā, bet reģistrētā bagāža nav nopirkta vai arī svars pārsniedz pieļaujamo. Maksāt par papildus kilogramiem ir ļoti dārgi. Labāk 30 minūtes izskatīties pēc klauna, toties pēc tam visu lieko lidostas labierīcībās var vilkt nost.

Neizmet viesnīcu tualetes piederumus

Mazās šampūna pudelītes un ziepītes ir parocīgas, dodoties ceļojumos. Īpaši ņemot vērā, ka lielāka izmēra šampūna vai ķermeņa krēma pudeles ienest lidostas reģistrācijas zonā nav atļauts.

Iegādājies kvalitatīvu portatīvā datora somu

Ja vēl iztiekat bez labas, drošas portatīvā datora somas, ir vērts tādu iegādāties. Drošības serviss portatīvo datoru vienmēr pārbauda atsevišķi un vilkt to ārā no ceļojumu somas nav pārāk ērti.

Izmanto WiFi zonu

Noskaidro, kur lidostā ir pieejams bezmaksas internets.

Velc brilles, nevis kontaktlēcas

Ja ikdienā lietojat brilles, tad lidojuma laikā ērtāk un acīm veselīgāk ir izvēlēties brilles. Lidmašīnas sausais gaiss lēcas izkaltē vēl ātrāk nekā tas notiek uz zemes. Brilles šajā gadījumā ir saudzīgāka izvēle acīm.

Paņem līdzi vieglu segu

Nekad nevar paredzēt cik silts vai vēss būs lidostas uzgaidāmajās telpās vai lidmašīnas salonā, tāpēc viegls silts džemperis vai sega noderēs, ja būs vēss.

Pārbaudi, vai nav mainīti izlidošanas laiki

Lidostā, neapšaubāmi, jābūt ir laicīgi. Bet pirms došanās ārā no mājas vai viesnīcas sava laika taupīšanas nolūkos ir vērts apmeklēt lidostas mājas lapu, lai noskaidrotu, vai jūsu reisa izlidošanas laiks nav mainīts un pārcelts uz vēlāku laiku.

Pieliec savam čemodānam īpašu atpazīšanas zīmi

Tiem, kas ceļo bieži, šis triks nav nekas jauns, bet citiem derēs zināt, ka vienveidīgo melno vai sarkanīgo čemodānu rindā savējo būs vieglāk atpazīt, ja pie roktura piestiprināsiet kādu īpašu zīmi vai piekariņu.

Lejupielādē Google kartes, kas izmantojamas bez interneta pieslēguma

Ja nav zināms, vai galamērķī ir pieejams interneta pieslēgums vai WiFi, vēl mājās esot, ir vērts lejupielādēt  Google servisa kartes, kas izmantojamas bez pieslēguma.

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 17
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 1
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī
Skatīt visus komentārus