Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sīpolpuķu stādīšana, ogu lasīšana, konservēšana - vasaras pēdējās dienās darbs dzen darbu.

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā 4

Noderīgi ikdienā
2016. gada 25. augustā 13:15 2016. gada 25. augustā 13:15
Augusts katram mājas vai dārza īpašniekam asociējās ar garu darbu sarakstu, jo, tuvojoties vasaras nogalei, ir nogatavojušies augļi un dārzeņi, kas steidzami jāsagatavo glabāšanai ziemai. Tāpat daļa dārza un puķu dobju jau gaida to sagatavošanu pavasarim. Taču tikai retajam dārza īpašniekam gribas pēdējās vasarīgās dienas pavadīt, strādājot dārzā, tāpēc iesakām 8 veidus, kā paātrināt darbu slogu.

1.  Sīpolpuķu stādīšana

Turpinās sīpolpuķu stādīšanas laiks un, ņemot vērā, ka laikapstākļi pēdējā laikā nelutina un jāpaspēj izdarīt vēl citi dārza darbi, piemēram, veco ziedu un lapu apgriešana, mēslošana u.c., noderīgs palīgs dārza darbos būs puķu sīpolu stādītājs.

2.  Nezāles

Nezāles kaut reizi mūžā ir sagādājušas problēmas ikvienam dārza īpašniekam, tādēļ, lai atvieglotu fiziski smago darbu un laiku, iesakām izmantot nezāļu izvilcēju, kas paredzēts nezālēm ar garām, grūti izvelkamām saknēm.

3.  Ogu vākšana

Viens veids, kā ātrāk tikt pie saldētām ogu kastēm vai ievārījumiem, ir ogu vākšanai izmantot ogu vācējus. Dabas velšu vākšana var būt diezgan ķepīgs process, jo tādas augustā ievācamās ogas kā brūklenes, lācenes, mellenes nereti ir pilnas kukaiņu vai ērkšķu. Vākšanai ar rokām ieteicams izmantot speciālos ogu vācējus, kas palīdzēs ātrāk novākt ogas un saglabāt rokas tīras.

4.  Augļu vākšana

Tas pats attiecas arī uz augļu novākšanu. Protams, ir iespējams gaidīt, kad āboli paši nokritīs, bet, ja redzams, ka tie jau nogatavojušies, droši var tos novākt jau laicīgi un tam palīdzēs speciāls augļu novācējs, lai varētu aizsniegties līdz tālākajām koku galotnēm.

5.  Mājas logu un sienu tīrīšana

Pēc lielajām lietavām mājas sienas un logi var būt īpaši netīri, jo uz tiem paliek neglaimojošas ūdens nogulsnes. Dzīvoklī, protams, būs vieglāk nomazgāt logus ar rokām, bet lielas privātmājas īpašniekiem, augstspiediena mazgātājs būs liels palīgs noslēguma vasaras darbu darīšanā.

6.  Ražas žāvēšana

Šis ir bijis ļoti ražīgs gads, un dārza saimniekotāji nezina, ko iesākt ar lielajām augļu, ogu, dārzeņu ražām. Daudzi ik gadu izvēlas kaltēt vai žāvēt daļu no uzaudzētā saulē, bet tā kā laiks mūs nelutina, mēs iesakām žāvēt ražu cepeškrāsnī uz maziem grādiem. Tas noteikti  ietaupīs laiku un patīkamā rudens smarža piepildīs istabu.

7.  Zemes irdināšana

Lai vieglāk būtu augsni atbrīvot no nezālēm un ļaut tai elpot, nepieciešams to irdināt. Lielākā daļa cilvēku izvēlās mazos kaplīšus, bet lai darbi sokas uz priekšu vēl ātrāk, iesakām iegādāties zemes irdinātāju ar garu kātu, kas atvieglos fiziski grūto darbu.

8.  Konservēšana

Joprojām turpinās aktīvs konservēšanas un marinēšanas laiks. Viena no lietām, kas vienmēr aizņem laiku, ir burku un vāciņu sterilizēšana. Burciņas var sterilizēt, izmantojot mikroviļņu krāsni. Mitras un tīras burkas nepieciešams ielikt mikroviļņu krāsnī uz 60 sekundēm, bet vāciņus pa to laiku ielikt uz pannas vai katlā verdošā ūdenī un turēt 10 minūtes.

Informācija: veikalu tīkla K-rauta dārzniecības konsultante Vēsma Dzintare

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 2
Puksts: veidojot e-veselību, par drošību nav domāts vispār 20
Garo distanču skrējējs, slēpjoties biotualetēs, sasniedz neticamus rezultātus ultramaratonos 1
Skatīt visus komentārus