Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Jau nākamnedēļ TV ekrānos varēs vērot iespaidīgo pašmāju filmu "Nameja gredzens" 4

TV
9. novembrī 09:40 2018. gada 9. novembrī 09:40
Jauns.lv
17. novembrī, dienu pirms Latvijas simtās dzimšanas dienas, Latvijas Televīzija piedāvās skatītājiem noskatīties grandiozo filmu "Nameja gredzens", kuras pirmizrāde kinoteātros tika aizvadīta vēl tikai šī gada sākumā.

Vēstures leģendu filma stāsta par 13. gadsimta zemgaļu virsaiti Nameju un cīņu par simbolisko gredzenu, kas nes brīvības kodu. Pirms filmas – dokumentāls stāsts par “Nameja gredzena” tapšanas aizkulisēm.

Režisora Aigara Graubas filma neatstāj vienaldzīgu ne vienkāršu skatītāju, ne kinokritiķi. Tas ir stilizēts stāsts par 13. gadsimta Zemgali laikā, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Turklāt tieši Zemgale kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam.

Pāvests uz Zemgali nosūta savu bastardu Maksi. Viņš ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Pēc valdnieka Viestura nāves varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam.

Filmas aktieru plejādē ir gan pašmāju teātra un kino zvaigznes, gan ārvalstu profesionāļi. Galveno – Nameja – lomu atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, ļaundara Makša lomā iejūtas britu uzlecošā zvaigzne Džeimss Blūrs, bet galvenā sieviešu – Nameja līgavas Laugas – loma tika uzticēta lietuviešu aktrisei Aistei Diržūtei. Pārējās lomas atveido latviešu aktieri – Ivo Martinsons, Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Egons Dombrovskis, Dainis Grūbe, Elīna Vāne, Anete Berķe, Ieva Aleksandrova-Eklone un daudzi citi.

Filma izvirzīta divās nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijās – Ivo Martinsona spēcīgais Valda tēlojums novērtēts ar nomināciju balvai par labāko otrā plāna aktiera spēli, bet Sandra Sila nominēta par labāko kostīmu mākslinieces darbu.

Pirms filmas televīzijas pirmizrādes būs iespēja ieskatīties filmas tapšanas aizkulisēs – tā būs iespēja uzzināt, ko par filmas tapšanu domāja tās režisors Grauba un aktieri, kā tika būvēta zemgaļu apmetne, cik milzīgu darbu ieguldījuši grima mākslinieki un stilisti, lai mūsdienu cilvēku padarītu līdzīgu 13. gadsimta varonim un apģērbtu milzīgo skaitu masu skatu dalībnieku.

Dokumentālais stāsts ”Nameja gredzena aizkadrā” – 17. novembrī plkst. 21.25, bet uzreiz pēc tam – plkst. 22.00 – filmas ”Nameja gredzens” televīzijas pirmizrāde!
 

Citi šobrīd lasa

Valdim Zatleram būs jau sestais mazbērns 28
Šis ir Vilfreds - dīvaina izskata kaķis, kuru iemīlējuši daudzi soctīklu lietotāji 8
Ziedojumu vākšana labsirdīgam bezpajumtniekam izrādās krāpnieciska shēma - apkrāpti tūkstošiem cilvēku 22
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин показал трогательное видео с Аллой Пугачевой и детьми

"Стыдно такое показывать": люди потребовали прекратить снимать "грязные и тупые" шоу Малахова