89 Foto
Baņķieris Valērijs Belakoņs ar pavadoni arī apmeklēja operas “Makbets” pirmizrādi.

Šķēle, Kalvītis, Lipmans un citi. Prominences gozējas operas “Makbets” pirmizrādē. FOTO 81

Izklaide
2016. gada 27. februārī 13:39
Sen ierasta tradīcija, ka operas, baleta un teātra pirmizrādes pulcē sabiedrības krējumu. Arī Latvijas Nacionālās operas un baleta pirmizrāde “Makbets” 26. februāra vakarā nebija izņēmums. To apmeklēja politiķi, baņķieri, veiksmīgi uzņēmēji, ministri, kultūras darbinieki un citas prominences.

“Makbets” ir Džuzepes Verdi desmitā opera un pirmā, kurai iedvesmu sniegusi Viljama Šekspīra daiļrade. Pirmoreiz Rīgā opera "Makbets" pirmizrādi pieredzēja 1975. gada 18. oktobrī Edgara Vārdauņa monumentālajā scenogrāfijā. Iestudējums, kuru radīja diriģents Aleksandrs Viļumanis un latviešu režijas vecmeistars Jānis Zariņš kopā ar kustību režisori Ēriku Ferdu, kļuva par īpašu notikumu LNO ar neaizmirstamu Žermēnas Heines-Vāgneres  un Pētera Grāveļa interpretāciju Makbetu pāra atveidē. 2010. gadā Rīgas Operas festivālu diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā noslēdza "Makbeta" koncertuzvedums, ar kuru savā jubilejā kā pārliecinošs Makbets tika godināts Samsons Izjumovs.

Tagad pirmizrādi piedzīvoja "Makbets” izrāde, kuras muzikālais vadītājs un galvenais diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, bet režisors Viesturs Meikšāns. Pirmizrādi apmeklēja daudzas sabiedrībā ievērojamas personas. To vidū bija bijušais operas direktors Andrejs Žagars, viņa brālis aktieris Juris Žagars, bijusī kultūras ministre Helēna Demakova, a/s “Latvijas Gāze” vadītājs Aigars Kalvītis ar kundzi, baņķieris Valērijs Belakoņs, politiķis Edgars Jaunups ar dzīvesbiedri Katrīnu Leiškalni, Rīgas vicemērs Andris Ameriks ar kundzi, ekspremjers Andris Šķēle ar kundzi, miljonārs, mākslas mecenāts Jānis Zuzāns ar kundzi, miljonārs Kirovs Lipmans ar kundzi, miljonārs Jānis Kols ar kundzi un daudzi, daudzi citi.

 

 

Kasjauns.lv/Foto: Mārtiņš Ziders, Agnese Zeltiņa
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 60
  • No sestdienas mainās nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai 20
  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 12