Toskani (attēlā pa kreisi), kurš ir no Veneto kaimiņu reģiona Lombardijas, nosauca venēciešus par “iedzimtiem alkoholiķiem” un piebilda, ka “tā nav viņu vaina, ja viņi tur dzimuši – tas ir viņu liktenis”.

Venēcieši esot žūpas, dzērāji, iedzimti alkoholiķi - gluži neticami beidzas tiesa pret mutīgu vīru 4

Izklaide
2016. gada 13. jūnijā 09:46
Itālijas augstākā tiesa Kasācijas tiesa ir attaisnojusi fotogrāfu, kurš tika apsūdzēts apmelošanā un rasu naidā par to, ka bija nosaucis Venēcijas pilsētas un visa Veneto reģiona iedzīvotājus par "dzērāju populāciju".

Fotogrāfs Olivero Toskani, kurš ir ievērojams ar uzņemtām bildēm apģērbu veikalu ķēdes “Benetton” reklāmas kampaņās, izteicās par venēciešiem radiošovā “La Zanzara” 2015.gada februārī. Viņa izteikumu pamatā bija stereotips, ka venēcieši visvairāk mīl piedzerties.

Toskani izteikumi aizskāra daudzus radio klausītājus venēciešus, un četri no viņiem mēģināja izvirzīt viņam apsūdzības apmelošanā un rasu naidā. Zemākas instances tiesa Venēcijā pērn jūlijā noraidīja šīs apsūdzības, bet četri sūdzētāji iesniedza apelāciju Kasācijas tiesā, kas šomēnes apelāciju noraidīja.

Kasācijas tiesa nolēma, ka Toskani izteikumi ir pārāk vispārīgi, lai tos uzskatītu par apmelojošiem. “Definējot venēciešus kā dzērājus, Toskani izteica ļoti vispārīgus paziņojumus, balstoties uz stereotipiem un klišejām par konkrētu valsts rajonu,” teikts tiesas lēmumā. Tiesneši atzina, ka šie izteikumi nav kvalificējami kā apmelošana, jo neattiecas uz “konkrētām, identificējamām personām”.

Tiesa arī noraidīja apsūdzību rasu naidā, jo Toskani izteikumos nav diskriminācijas pret cilvēku grupu “uz pavalstniecības, etniskās izcelsmes vai reliģijas pamata”.

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 9
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 43
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 72