Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors (no kreisās) un Valsts policijas Vidzemes reģiona brigādes priekšnieks Imants Mitrošenko piedalās preses konferencē, kurā informē par drošības pasākumiem "Positivus" festivālā.

Festivālā "Positivus" kārtību uzraudzīs 130 policisti un 100 apsardzes darbinieki

Izklaide
2016. gada 13. jūlijā 17:46 2016. gada 13. jūlijā 17:46
Kārtības nodrošināšanai "Positivus" festivālā tiks piesaistīti aptuveni 130 Valsts policijas (VP) darbinieki un 100 apsardzes darbinieki, kuri likumam nepaklausīgos apmeklētājus nodos VP rokās, šodien žurnālistiem pastāstīja festivāla rīkotāji un VP pārstāvji.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko stāstīja - kā katru gadu, arī šogad speciāli izstrādāts sabiedriskās drošības un ceļu satiksmes nodrošināšanas plāns.

Policija arī šogad sola parūpēties par pazaudētām un atrastām mantām, dokumentiem un atslēgām. Ja festivāla apmeklētāji būs pazaudējuši vai atraduši mantas, viņiem būs jāvēršas speciālajā VP teltī, kas atradīsies pie Salacgrīvas vidusskolas. Informācija par atrastām vai pazaudētām mantām tiks ievietota VP mājaslapā, savukārt, kad festivāls būs beidzies un pēc atrastajām mantām neviens nebūs atnācis, mantas tiks nodotas glabāšanā Limbažu policijas iecirknī. Kā klāstīja policijas pārstāvis, tur vēl tagad atrodas iepriekšējos festivālos atrastās lietas.

Festivāla apmeklētāji aicināti domāt par personīgo un īpašuma drošību, neņemot līdzi vērtīgas mantas, vērtslietas un dārgus pulksteņus. "Protams, policija rūpēsies, lai garnadžiem radītu mazāk iespēju tikt pie svešas mantas, taču klāt pie katras telts mēs nostāvēt nevarēsim," uzsvēra Mitrošenko.

Viņš atzīmēja, ka, tāpat kā citos pasākumos, arī šajā festivālā, visticamāk, neizpaliks narkotisko vielu klātbūtne un pārmērīga alkohola lietošana, taču pozitīvais esot tas, ka pēdējos gados "Positivus" festivālā aizvien mazāk esot gadījumu, kas saistīti ar narkotisko vielu klātbūtni. "Kas nebūs likumpaklausīgi un ņems līdzi narkotiskās vielas, lietos vai realizēs, tie noteikti nonāks pie mums, un mēs rīkosimies atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai," skaidroja policijas pārstāvis.

Jau vairākus gadus festivāls sadarbojas ar apsardzes komersantu "Art-Ekspo", un, kā norādīja Mitrošenko, šī sadarbība ir ļoti laba. Tāpat vairākus gadus policija sadarbojas ar Igaunijas kolēģiem, tādēļ festivāla laikā strādās arī igauņu policijas ekipāžas, kas palīdzēs atrisināt problēmas ar festivāla apmeklētājiem no kaimiņvalstīm.

Policijas pārstāvis informēja, ka diemžēl šogad nebūs iespējams organizēt apbraucamo ceļu Tūja-Limbaži-Aloja, jo šajā posmā notiek remontdarbi, tādēļ jārēķinās, ka satiksmes intensitāte Igaunijas robežas virzienā būs diezgan liela. Festivāla laikā darbosies vairāki satiksmes regulētāji, kas rūpēsies, lai satiksmes autobusu kustība notiktu raitāk.

Festivāla rīkotājs Ģirts Majors uzsvēra, ka organizatoriem ir ļoti svarīga ciešā sadarbība ar policiju, rūpējoties par drošību festivāla teritorijā un ārpus tās. "Kā rīkotāji vienmēr esam teikuši un uzskatām, ka likuma nepaklausīgi apmeklētāji apdraud normālu festivāla apmeklētāju komfortu un drošību, tādēļ uzskatām, ka pārlieku iereibuši vai neatļautas vielas lietojuši cilvēki traucē pasākumu baudīt tiem, kuri to grib baudīt normālā veidā. Tādēļ no mūsu puses tiek veltītas visas pūles, lai šādas problēmas tiktu novērstas," skaidroja Majors.

Viņš arī informēja, ka gadījumā, ja festivāla apmeklētājiem vajadzīga palīdzība, tie var vērsties pie tuvākā apsardzes firmas darbinieka, informācijas teltī, kas atradīsies festivāla teritorijā, vai arī meklēt palīdzību VP īpašajās teltīs.

Lai festivāls būtu izdevies, Majors aicina apmeklētājus sagatavoties visdažādākajiem laika apstākļiem, nodrošinoties gan pret lietu, gan karstu sauli. Savukārt tie, kuriem ir iespēja un kuri vēlas festivālā ierasties jau pirmajā dienā, aicināti piektdien jau laicīgi doties uz Salacgrīvu, jo pieredze rāda, ka lielākie sastrēgumi veidojas pirmajā dienā pēc darba laika.

Jau ziņots, ka desmitais "Positivus" festivāls Salacgrīvā norisināsies no 15.jūlija līdz 17.jūlijam.

Telšu pilsētiņa un oficiālā autostāvvieta apmeklētājiem tiks atvērta jau 14.jūlijā plkst.17, savukārt festivāla teritorija apmeklētājiem tiks atvērta 15.jūlijā plkst.12.

Veselības problēmu dēļ festivālā nevarēs piedalīties viena no galvenajām māksliniecēm - dziedātāja Elija Gouldinga.

Visticamāk, Gouldingas vietā uz festivāla lielās jeb "Lattelecom" skatuves uzstāsies britu producents, solo mākslinieks un dīdžejs Marks Ronsons, mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta viens no festivāla rīkotājiem Ģirts Majors. Patlaban festivāla programmā Ronsonam tajā pašā vakarā, proti, piektdien, ir paredzēta uzstāšanās ar dīdžeja setu uz festivāla otrās jeb "Nordea" skatuves.

Festivālā uz sešām skatuvēm būs baudāma apjomīgākā un daudzveidīgākā programma "Positivus" vēsturē. Jubilejas festivālā uzstāsies ne tikai tādi pasaules mēroga mākslinieki kā Igijs Pops, "M83.", "Years & Years", Džons Ņūmens, "Air", "Hot Chip" un "Grimes", bet arī neskaitāmas uzlecošās populārās mūzikas zvaigznes. Iespaidīgi tiks pārstāvēti arī pašmāju mūzikas mākslinieki.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 6
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 3
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 22
Tēmas: Positivus
Pievienot komentāru