Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ūdrīša sieva Ilona: "Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!"

"Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē," ģimene lūdz ziedot Ūdrīša atlabšanai

Slavenības
2016. gada 14. martā 18:37 2016. gada 14. martā 18:37
Portālā Ziedot.lv kategorijā "Smagi slimu cilvēku atbalstam" ievietots prejekts, kurā ģimene lūdz ziedot naudu grupas "The Hobos" līdera atlabšanai. Ūdrīti 2016. gada 17.janvāra pēcpusdienā notrieca automašīna. Pēc pamošanās no komas, Rolandam ir vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana.

Rolands Ūdris, tautā saukts par Ūdrīti - ir Latvijā pazīstams un iemīļots mūziķis, grupas “The Hobos” līderis, talantīgs dzejnieks un komponists, bērnu dziesmu un pasaku autors, ceļotājs, spilgta un nepieradināta personība ar karstu dvēseli.

Aizvadītais gads Rolanda dzīvē bija ļoti īpašs. 2015. gada augustā viņš mija gredzenus ar savu mīļoto sievieti mūziķi un rakstnieci Ilonu Balodi. Decembrī piedzima abu dēliņš Bārts.

Mēnesi pēc dēliņa dzimšanas, šī gada 17.janvārī notika nelaime. Aukstā un ledainā svētdienas pēcpusdienā, šķērsojot ielu, Rolandu notrieca automašīna. Vienā mirklī visa dzīve izmainījās. Rolands tika nogādāts Gaiļezera slimnīcā ar ļoti smagām traumām – lauztas abas kājas, nieres un liesas plīsums, lauztas ribas, saspiestas plaušas un smagas galvas traumas. No gūtajiem smadzeņu bojājumiem iestājās koma. Ārsti nedeva lielas cerības, brīdināja, ka viņš var neizdzīvot. 5 nedēļas mediķi cīnījās par Rolanda dzīvību. Rolands izdzīvoja. 22.februārī, Rolanda un Ilonas iepazīšanās septītajā gadadienā notika brīnums - Rolands pats sāka elpot!

Šobrīd Rolands turpina ārstēties slimnīcā. Rolandam šobrīd ir vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana. Viņš nespēj pagriezties pats uz sāniem, tāpēc ik pēc 2 stundām viņš jāpārceļ gultā uz citu pusi, lai nerastos izgulējumi. Viņš pats vēl nevar iet uz tualeti un uzņemt pārtiku, viņu baro caur gastrozondi  ar speciālu barību.

Lai arī Rolanda stāvoklis ir smags, tomēr kopš komas ir liels progress. Viņš saprot sacīto, komunicē sev šobrīd iespējamā veidā, spēj izpildīt noteiktas komandas, taču dara to ar cilvēkiem, kam uzticas. Viņš vēl nespēj runāt, jo ilgu laiku tika elpināts caur traheostomu, kas ievietota  kaklā. Taču viņš spēj čukstus pavisam klusi pateikt “jā” un pamāt ar galvu apstiprinoši vai noliedzoši. Viņš spēj kustināt labo roku un labo kāju, kas nozīmē, ka darbojas svarīgas smadzeņu funkcijas. Viņa lielākais sasniegums šobrīd ir pacelt no gultas avīzi, kad viņam to lūdz izdarīt! Tātad, ir cerība! Ikdienā ar Rolandu strādā fizioterapeits.

Taču drīzumā Rolandu no slimnīcas izrakstīs un ārsti ir ieteikuši domāt par sociālās aprūpes iestādi, kur Rolandu ievietot. Taču viņa sieva Ilona ir nolēmusi cīnīties par Rolanda atveseļošanos. Mazajam pusiēnam Bārtam ir vajdzīgs tētis! Ilona uzskata, ka Rolandam ir nepieciešama rehabilitācija, nevis eksistēšana kādā sociālās aprūpes pansionātā vai mājās kā pilnībā kopjamam 1. grupas invalīdam. Ilona norāda, ka “... tā kā par valsts budžetu atlabt viņam netiek ļauts, jo, pēc ārstu domām, izredzes atveseļoties ir vājas, tad šobrīd meklējam naudas līdzekļus, lai varētu Rolandu turpināt ārstēt par maksu “. Ilona noskaidrojusi, ka Rolandam var palīdzēt intensīvs rehabilitācijas kurss rehabilitācijas centrā Vaivari, kas mēnesī izmaksā līdz pat 2000 eiro. Turklāt, viņam būs nepieciešams audiologopēds, kas mācīs Rolandu atsākt runāt. Tā kā Rolanda progress ir lēns, bet pastāvīgs, tad viņam būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, kuras izmaksas pagaidām vēl ir grūti prognozēt.

Ilona ļoti lūdz: “Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!”

Projekts portālā Ziedot.lv ievietots 14.03.2016

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006385*.

*Maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%. Ja Jums neizdodas noziedot zvanot no mobilajiem tālruņiem, lūgums sazināties ar savu operatoru, lai noskaidrotu vai Jūsu izvēlētais tarifs ļauj veikt zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksas karšu lietotājiem nav iespējams ziedot zvanot uz labdarības tālruni.

 

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 24
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 3
Pievienot komentāru