Termiņuzturēšanās atļauju varēs iegūt, iegādājoties noteiktus bezprocentu valsts vērtspapīrus 3

Bizness un ekonomika
2015. gada 2. janvārī 02:34 2015. gada 2. janvārī 02:34
Ārzemniekam būs tiesības pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, ja viņš iegādāsies īpašam mērķim noteiktus bezprocentu valsts vērtspapīrus par nominālvērtību 250 000 eiro un samaksās valsts budžetā 25 000 eiro.

To paredz pērn maijā Saeimā pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, kas stājas spēkā no 2015.gada janvāra.

Valdība decembrī grozīja Valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumus, paredzot ieviest jaunu valsts vērtspapīra veidu - bezprocentu obligācijas. Noteikta arī to emitēšanas, dzēšanas un mantošanas kārtība.

Grozījumi Valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumos paredz, ka bezprocentu obligācijas var iegādāties tikai ārzemnieks - fiziska persona, kura Imigrācijas likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā saņems termiņuzturēšanās atļauju. Patlaban nav zināms, cik daudz līdzekļu šādā formātā Valsts kase varētu piesaistīt, jo piesaistīto līdzekļu apmērs ir atkarīgs no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegtajiem lēmumiem par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Galvenais nosacījums bezprocentu obligāciju iegādei ir pozitīvs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmums par uzturēšanās atļaujas izsniegšanu, iepriekš informēja Finanšu ministrijā.

Kā ziņots, jau 2010.gada vidū stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitālā.

LETA

Citi šobrīd lasa

Jaunā Dailes teātra aktrise Aminata Grieta: "Es arī gribu atpūsties kā baltais cilvēks"
Šūmahera bijušais aģents aicina sportista ģimeni atklāt patiesību 7
Maltā savā automašīnā uzspridzināta slavena žurnāliste, kura cīnījās pret korupciju 25
Pievienot komentāru