Saeimas komisija atbalstīja 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu aviokompānijai "airBaltic".

Saeimas komisija atbalsta 80 miljonu aizdevumu "airBaltic" 1

Bizness un ekonomika
2015. gada 2. decembrī 12:51 2015. gada 2. decembrī 12:51
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien slēgtā sēdē ar sešām balsīm par un divām pret atbalstīja 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu aviokompānijai "airBaltic".

Kā ziņots, Saeima, vērtējot nākamā gada budžetu, formāli noraidīja šo ierosinājumu par 80 miljonu eiro aizdevumu, jo jau iepriekš koalīcija bija vienojusies par šo jautājumu lemt pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas. Līdz ar to budžeta projektā šis priekšlikums formāli tika noraidīts, pēc būtības to nevērtējot.

Jau ziņots, ka valdība 1.decembrī, izskatot informāciju par progresu, veicot izmaiņas "airBaltic" akcionāru līgumā, atbalstījusi jaunu punktu līgumā saistībā ar aizliegumu iegādāties konkrētas lidmašīnas. Straujuma žurnālistiem apliecināja, ka akcionāru līgumā ir aizliegums iegādāties, īrēt un izmantot jebkura militāri rūpnieciska kompleksa produkciju. "airBaltic" vadītājs Martins Gauss pēc valdības sēdes uzsvēra, ka "airBaltic" ar Krievijā ražotajām lidmašīnām "Sukhoi" nelidos.

Valdība 19.novembrī nolēma, ka pieņems Satiksmes ministrijas izraudzītā vācu investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa piedāvājumu ieguldīt līdzekļus aviokompānijā "airBaltic", kad Saeima būs devusi atļauju un kad valsts interesēs būs izdarīti grozījumi līgumā.

Iepriekš, 3.novembrī, Ministru kabinets pēc četru stundu apspriešanās lēma atbalstīt "Prudentia" atrasto nacionālās aviokompānijas "airBaltic" investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Nākamajā dienā pēc šī lēmuma Straujuma pieprasīja toreizējā satiksmes ministra Matīsa demisiju. Šī situācija aktualizēja jautājumu par valdības stabilitāti.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 22
Video, kurš pārsteidz visu pasauli. "Rēgu-automašīna" iekļūst mīklainā negadījumā 6
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 25
Pievienot komentāru