Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Naftas tirgus ievērojamu kritumu piedzīvoja jau trešdien saistībā ar jaunākajiem datiem par naftas produktu krājumu apjomu ASV, kas palielinājuši bažas par pārmērīgām enerģijas piegādēm.

Naftas cena nokritusi līdz 12 gados zemākajam līmenim 4

Bizness un ekonomika
2016. gada 7. janvārī 20:39 2016. gada 7. janvārī 20:39
Naftas cenas pasaules tirgū ceturtdien turpinājušas kritumu, ASV vieglās jēlnaftas "West Texas Intermediate" (WTI) cenai samazinoties līdz 12 gados zemākajam līmenim, kas galvenokārt skaidrojams ar bažām par Ķīnas ekonomikas veselību un pārmērīgajām enerģijas piegādēm pasaulē.

WTI cena februāra piegādēm ceturtdien uz brīdi nokritās līdz 32,1 dolāram (29,88 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2003.gada 29.decembra.

Savukārt Londonas "Brent" jēlnaftas cena samazinājusies līdz 32,16 dolāriem (29,93 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2004.gada 7.aprīļa.

Nedaudz pēc dienas vidus "Brent" jēlnaftas cena palielinājās līdz 33,11 dolāriem (30,82 eiro) par barelu, kas gan ir par 1,12 dolāriem mazāk salīdzinājumā ar biržas slēgšanas brīdi trešdien.

Toties WTI cena pēcpusdienas tirdzniecības sesijā ceturtdien sarukusi par 1,06 dolāriem - līdz 32,91 dolāram (30,63 eiro) par barelu.

Naftas tirgus ievērojamu kritumu piedzīvoja jau trešdien saistībā ar jaunākajiem datiem par naftas produktu krājumu apjomu ASV, kas palielinājuši bažas par pārmērīgām enerģijas piegādēm.

Tikmēr ceturtdienas kritumu veicinājis arī Ķīnas varasiestāžu lēmums samazināt juaņas vērtību attiecībā pret ASV dolāru līdz zemākajam līmenim kopš 2011.gada marta.

Turklāt Pasaules Banka (PB) ceturtdien samazināja globālās ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, šādu lēmumu skaidrojot ar gauso augšupeju attīstības valstīs, kas varētu negatīvi ietekmēt naftas pieprasījumu.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 31
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 8
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 20
Skatīt visus komentārus