"MTG" pārstāve Baiba Zūzena informē, ka finansiālu apsvērumu dēļ marta beigās kanāls TV5 vairs neraidīs.

Slēgs krieviski raidošo kanālu TV5 56

Bizness
2016. gada 29. janvārī 09:38
Finansiālu apsvērumu dēļ pieņemts lēmums 31.martā pārtraukt kanāla TV5 darbību, informē mediju uzņēmuma "MTG TV Latvia" pārstāvji.

Kā vēsta uzņēmumā, TV5 līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidoja informatīvo saturu krievu valodā, taču krievu valodā raidošo kanālu tirgus ir ļoti piesātināts un Latvijā ražota satura izmaksas ir augstas, tāpēc, konkurējot ar retranslēto televīzijas saturu un nesaņemot nekādu atbalstu nacionālā satura veidošanai krievu valodā, TV5 jau ilgāku laiku strādā ar ievērojamiem zaudējumiem.

"TV5 15 gadu garumā ir veidojis kvalitatīvu informatīvo saturu - mēs augsti vērtējam visas TV5 komandas ieguldīto darbu," stāsta "MTG TV Latvia" vadītāja Baiba Zūzena. "Slēgt kanālu ir sāpīgs lēmums, ir jāpārtrauc ilggadēja sadarbība ar augsti profesionāliem kolēģiem, tāpat jāzaudē kanāla veidošanā un uzturēšanā ieguldītais."

"Tomēr, lai mazinātu AS "Latvijas Neatkarīgā televīzija" zaudējumus, šis lēmums bija jāpieņem," piebilda Zūzena.

"MTG TV Latvia" turpina investēt kvalitatīvā vietēji ražotā informatīvā un izklaidējošā saturā televīzijas un digitālajos mediju kanālos. Daļa TV5 satura veidotāju turpinās darboties citos "MTG TV Latvia" kanālos, taču līdz ar TV5 slēgšanu būs tādi, ar kuriem sadarbību nāksies pārtraukt.

Šobrīd notiek sarunas ar darbiniekiem un partneriem par sadarbības izmaiņu vai pārtraukšanas nosacījumiem.

Konkurences padomes (KP) uzliktie nosacījumi, kas tika piemēroti MTG un LNT apvienošanās laikā 2012.gadā, neattiecas uz uzņēmumu lēmumu par kanāla slēgšanu, aģentūru LETA informēja KP pārstāve Paula Vilsone. Proti, ja uzņēmums neredz TV5 biznesa perspektīvas un izlemj pārtraukt kanāla darbību, šāda rīcība nav pretrunā ar KP lēmumu. Tāpat KP nekad nav mēģinājusi, kā arī nav tiesīga uzņēmumiem aizturēt to neefektīvo darbības virzienu turpināšanu.

AS "Latvijas Neatkarīgā televīzija", kam pieder kanāli LNT, TV5 un "Kanāls 2", strādā ar zaudējumiem kopš 2009.gada.

2013.gadā uzņēmums apgrozīja 8,167 miljonus eiro, bet strādāja ar 2,745 miljonu eiro zaudējumiem. 2014.gadā uzņēmums apgrozīja 8,478 miljonus eiro, bet sasniedza 1,701 miljona eiro lielus zaudējumus.


LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA, Publicitātes

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Daugavpilī pusaudze veikusi pašnāvību: nolec no 12. stāva un nositas? 18
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 15
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 16