Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Partijas "Vienotība" ekonomikas ministra kandidāts Arvils Ašeradens.

Topošais ekonomikas ministrs plāno darba tirgus pārkārtojumus 2

Bizness un ekonomika
2016. gada 5. februārī 09:01 2016. gada 5. februārī 09:01
Partijas "Vienotība" ekonomikas ministra kandidāts Arvils Ašeradens (V) jaunajā amatā plāno pievērsties arī darba darba tirgus pārkārtojumiem.

Kā šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ašeradens, arī tā būs viena no viņa prioritātēm jaunajā amatā, skaidrojot, ka pašlaik dzīvojam strukturālā bezdarba un darba spēka deficīta apstākļos. "Ir ļoti nopietni jādomā, kā iedrošināt cilvēkus mainīt darbus, mācīties un būt drošākiem, uzņemties riskus, lai arī valsts ekonomika attīstītos straujāk," norādīja politiķis.

Tāpat Ašeradens uzsvēra, ka līdzšinējais nodokļi iekasējuma līmenis nebūs piemērots, lai apmierinātu visas sabiedrības vajadzības, piemēram, veselības jomā. Ašeradens prognozē smagu darba cēlienu starp aprīli un vasaru, kad būs jāizvēlas tālākie nodokļu attīstības scenāriji. "Zinām, ka uzņēmēji prasījuši ilgtermiņa nodokļu politikas uzstādījumus," viņš atzīmēja.

Turpinot par veselības jomu, apdrošināšanu Ašeradens redz kā labu risinājumu veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai, norādot, ka tā varētu tikt organizēta nodokļu formā. Viņš atgādināja, ka ideja gan ir nevis radīt jaunu nodokli, bet tam novirzīt daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 9
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 7
Pievienot komentāru