Partijas "Vienotība" ekonomikas ministra kandidāts Arvils Ašeradens.

Topošais ekonomikas ministrs plāno darba tirgus pārkārtojumus 2

Bizness
2016. gada 5. februārī 09:01
Partijas "Vienotība" ekonomikas ministra kandidāts Arvils Ašeradens (V) jaunajā amatā plāno pievērsties arī darba darba tirgus pārkārtojumiem.

Kā šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ašeradens, arī tā būs viena no viņa prioritātēm jaunajā amatā, skaidrojot, ka pašlaik dzīvojam strukturālā bezdarba un darba spēka deficīta apstākļos. "Ir ļoti nopietni jādomā, kā iedrošināt cilvēkus mainīt darbus, mācīties un būt drošākiem, uzņemties riskus, lai arī valsts ekonomika attīstītos straujāk," norādīja politiķis.

Tāpat Ašeradens uzsvēra, ka līdzšinējais nodokļi iekasējuma līmenis nebūs piemērots, lai apmierinātu visas sabiedrības vajadzības, piemēram, veselības jomā. Ašeradens prognozē smagu darba cēlienu starp aprīli un vasaru, kad būs jāizvēlas tālākie nodokļu attīstības scenāriji. "Zinām, ka uzņēmēji prasījuši ilgtermiņa nodokļu politikas uzstādījumus," viņš atzīmēja.

Turpinot par veselības jomu, apdrošināšanu Ašeradens redz kā labu risinājumu veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai, norādot, ka tā varētu tikt organizēta nodokļu formā. Viņš atgādināja, ka ideja gan ir nevis radīt jaunu nodokli, bet tam novirzīt daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 5
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 16
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4