Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kalvītis: "Uzņēmumam ir viegli strādāt pie augošas gāzes cenas. Taču pērn bija neraksturīga situācija, jo gāzes cena nepārtraukti samazinājās. Cenas krita, bet mums bija iegādāti gāzes apjomi, kas nozīmē, ka vecā gāze bija dārgāka par to, kas tiek piedāvāta tirgū konkrētajā brīdī. Iepriekšējos gados šādas problēmas nebija."

Zemo gāzes cenu dēļ pērn sarucis "Latvijas Gāzes" apgrozījums 18

Bizness un ekonomika
2016. gada 8. februārī 07:24 2016. gada 8. februārī 07:24
Zemo gāzes cenu dēļ 2015.gadā ir samazinājies AS "Latvijas Gāze" (LG) apgrozījums, sacīja LG valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Kamēr vēl nav veikta LG 2015.gada finanšu revīzija un to apstiprinājuši uzņēmuma akcionāri, Kalvītis nekomentēja, par cik tieši sarucis uzņēmuma apgrozījums. Viņš piebilda, ka pagājušā gada finanšu rādītāji ir atbilstoši plānotajam uzņēmuma budžetam.

Kopumā 2015.gadu LG vadītājs raksturoja kā sarežģītu. "Uzņēmumam ir viegli strādāt pie augošas gāzes cenas. Taču pērn bija neraksturīga situācija, jo gāzes cena nepārtraukti samazinājās. Cenas krita, bet mums bija iegādāti gāzes apjomi, kas nozīmē, ka vecā gāze bija dārgāka par to, kas tiek piedāvāta tirgū konkrētajā brīdī. Iepriekšējos gados šādas problēmas nebija," skaidroja Kalvītis.

Viņš prognozēja, ka arī šogad sagaidāmas līdzīgas tendences. "Vismaz līdz gada vidum gāzes cena samazināsies. Pagaidām nav zināms, kad cena varētu kāpt, bet to noteiks situācija pasaules ekonomikā. Kamēr naftas cena svārstīsies ap 30 dolāriem, gāzes cena samazināsies. Ja naftas cena augs līdz 50-60 dolāriem, iespējams, arī gāzes cena augs strauji," teica Kalvītis un piebilda, ka, ņemot to vērā, LG 2016.gada budžetu plānojis piesardzīgi.

Jau ziņots, ka šajā apkures sezonā gāzes cena būs zemāka nekā iepriekšējā apkures sezonā, intervijā atzina AS "Latvijas Gāze" (LG) valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš skaidroja, ka gāzes cena ir piesaistīta naftas cenai pasaules tirgū un LG formula paredz rēķināt naftas vidējo cenu deviņos mēnešos. "Tas nozīmē, ka gāzes cenu vairāk vai mazāk varam prognozēt deviņiem mēnešiem. Ja naftas cenas līmenis saglabāsies pašreizējā līmenī, tad var prognozēt, ka 2016.gada martā un aprīlī gāzes cena Latvijā būs vēsturiski zemākā," teica Kalvītis.

Pērn AS "Latvijas Gāze" nopelnīja 32,03 miljonus eiro, kas ir par 0,4% mazāk nekā 2013.gadā, kad peļņa bija 32,15 miljoni eiro, liecina uzņēmuma revidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā "NASDAQ Riga". "Latvijas Gāzes" neto rentabilitāte 2014.gadā bija 6,4%, bet 2013.gadā - 5,6%.

"Latvijas Gāze" pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Patlaban lielākais LG akcionārs, kam pieder 34% akciju, ir Krievijas kompānija "Gazprom", "Marguerite Fund" pieder 28,97% akciju, "Uniper Ruhrgas International GmbH" - 18,26%, SIA "Itera Latvija" - 16% un 2,8% akciju pieder mazajiem akcionāriem. LG kopējais akciju un kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 39 900 000.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA, Lauris Nagliņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Iespējams, atklātākā saruna ar politikas granddāmu Solvitu Āboltiņu. Bez komentāriem
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
Skatīt visus komentārus