Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ministrija arī rosinās noteikt zvērinātam notāram pienākumu veikt mantojumā esošo finanšu līdzekļu pastāvēšanas realitātē pārbaudi, ja šādi līdzekļi ir lielāki par 15 000 eiro.

Rosinās valsts amatpersonai skaidrā naudā ļaut uzglabāt ne vairāk kā 15 000 eiro 10

Bizness un ekonomika
2016. gada 17. februārī 23:20 2016. gada 17. februārī 23:20
Tieslietu ministrija (TM) plāno rosināt virkni priekšlikumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un amatnoziegumu novēršanai, tai skaitā noteikt, ierobežojumu valsts amatpersonām glabāt skaidrā naudā finanšu līdzekļus, kuru summa nepārsniedz 15 000 eiro.

Kā informēja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) preses sekretārs Andris Vitenburgs, TM ir septiņi konkrēti priekšlikumi.

Papildus jau minētajam TM rosinās noteikt, ka jebkādam darījumam ar nekustamo īpašumu turpmāk būs obligāta notariālā forma.

Tāpat plānots noteikt pienākumu zvērinātam notāram ziņot gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam par skaidrās naudas darījumiem, kas lielāki par 15 000 eiro.

Ministrija arī rosinās noteikt zvērinātam notāram pienākumu veikt mantojumā esošo finanšu līdzekļu pastāvēšanas realitātē pārbaudi, ja šādi līdzekļi ir lielāki par 15 000 eiro. Lai šādu līdzekļu pierādīšanu realitātē īstenotu, konkrētie finanšu līdzekļi mantiniekam būs jāiemaksā notāra glabājuma kontā Valsts Kasē.

Lai novērstu fiktīvus saistību līgumus, TM vēlas noteikt obligāto notariālo formu attiecībā uz aizdevuma līgumiem, dāvinājuma līgumiem, vienošanos par uzturlīdzekļiem un vekseļiem, ja to summa skaidrā naudā pārsniedz 3000 eiro. Ja šie darījumi ir bezskaidrā naudā, tad notariālā forma nav obligāta.

Attiecībā uz privātajiem testamentiem TM rosinās ieteikumu zvērinātam notāram visos privāto testamentu gadījumos mantinieku pieteikšanās termiņu noteikt kā maksimālo, proti, vien gadu. Šobrīd likums paredz šo termiņu no trīs līdz gadam.

Savukārt attiecībā uz privāto testamentu atzīšanu par spēkā esošiem TM rosinās noteikt, ka privātais testaments ir atzīstams par spēkā esošu pie zvērināta notāra, ja tas ir iesniegts ne vēlāk kā gada laikā no tā parakstīšanas brīža.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 5
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 94
Skatīt visus komentārus