Ministrija arī rosinās noteikt zvērinātam notāram pienākumu veikt mantojumā esošo finanšu līdzekļu pastāvēšanas realitātē pārbaudi, ja šādi līdzekļi ir lielāki par 15 000 eiro.

Rosinās valsts amatpersonai skaidrā naudā ļaut uzglabāt ne vairāk kā 15 000 eiro 10

Bizness
2016. gada 17. februārī 23:20
Tieslietu ministrija (TM) plāno rosināt virkni priekšlikumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un amatnoziegumu novēršanai, tai skaitā noteikt, ierobežojumu valsts amatpersonām glabāt skaidrā naudā finanšu līdzekļus, kuru summa nepārsniedz 15 000 eiro.

Kā informēja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) preses sekretārs Andris Vitenburgs, TM ir septiņi konkrēti priekšlikumi.

Papildus jau minētajam TM rosinās noteikt, ka jebkādam darījumam ar nekustamo īpašumu turpmāk būs obligāta notariālā forma.

Tāpat plānots noteikt pienākumu zvērinātam notāram ziņot gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam par skaidrās naudas darījumiem, kas lielāki par 15 000 eiro.

Ministrija arī rosinās noteikt zvērinātam notāram pienākumu veikt mantojumā esošo finanšu līdzekļu pastāvēšanas realitātē pārbaudi, ja šādi līdzekļi ir lielāki par 15 000 eiro. Lai šādu līdzekļu pierādīšanu realitātē īstenotu, konkrētie finanšu līdzekļi mantiniekam būs jāiemaksā notāra glabājuma kontā Valsts Kasē.

Lai novērstu fiktīvus saistību līgumus, TM vēlas noteikt obligāto notariālo formu attiecībā uz aizdevuma līgumiem, dāvinājuma līgumiem, vienošanos par uzturlīdzekļiem un vekseļiem, ja to summa skaidrā naudā pārsniedz 3000 eiro. Ja šie darījumi ir bezskaidrā naudā, tad notariālā forma nav obligāta.

Attiecībā uz privātajiem testamentiem TM rosinās ieteikumu zvērinātam notāram visos privāto testamentu gadījumos mantinieku pieteikšanās termiņu noteikt kā maksimālo, proti, vien gadu. Šobrīd likums paredz šo termiņu no trīs līdz gadam.

Savukārt attiecībā uz privāto testamentu atzīšanu par spēkā esošiem TM rosinās noteikt, ka privātais testaments ir atzīstams par spēkā esošu pie zvērināta notāra, ja tas ir iesniegts ne vēlāk kā gada laikā no tā parakstīšanas brīža.

LETA / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2
  • Policija atradusi deviņus gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 6