Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vispieprasītākās lietotās preces ir apģērb, kuras iegādājas 71% Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk nekā 70% Latvijas iedzīvotāju labprāt pērk lietotu apģērbu 91

Bizness un ekonomika
2016. gada 19. februārī 09:35 2016. gada 19. februārī 09:35
Latvijas iedzīvotāji ir gan praktiski, gan taupīgi, jo lielākais vairums jeb 90% ikdienā izvēlas iegādāties dažādas lietotas preces.

Vispieprasītākās lietotās preces ir apģērbi un mēbeles, kuras iegādājas attiecīgi 71% un 61% aptaujāto. Nedaudz piesardzīgāki iedzīvotāji ir attiecībā uz lietotu elektroierīču iegādi, argumentējot to ar uzticības trūkumu ierastajai šādu lietu iegādei "no rokas" un ar to saistītām bailēm no slēptiem defektiem.

Aptauja liecina, ka 41% lietotu preču izvēlē vadās pēc gluži praktiska apsvēruma, neredzot jēgu pirkt jaunu to, ko līdzvērtīgā kvalitātē var iegūt par daudz zemāku cenu. Vienlaikus trešdaļa aptaujāto atzīst, ka lietotas preces izvēlas iegādāties finansiālās situācijas spiesti – daudzi nevar atļauties kāroto preci nopirkt jaunu. Īpaši pragmatiska pieeja vērojama vīriešu vidū, kuri divkārt biežāk nekā sievietes norāda, ka viņus neuztrauc fakts, ka preci jau kāds ir izmantojis – visu nosaka iespēja iegūt labāku cenas piedāvājumu.

No lietotu preču iegādes 50% gadījumu cilvēkus attur šaubas par to kvalitāti - bailes no slēptiem defektiem. "Izvērtējot aptaujas atbildes, visbiežāk šī piesardzība ir vērojama attiecība uz elektroierīcēm, jo, iegādājoties tās "no rokas", ir grūtāk pārliecināties par visu funkciju pilnvērtīgu darbību. Tāpēc šajā kategorijā lietotu preču popularitāte respondentu vidū ir nedaudz zemāka, bet interese joprojām augsta. Aptuveni puse iedzīvotāju labprāt iegādājas lietotu lielo sadzīves tehniku un TV vai audio tehniku. Savukārt vairāk nekā trešdaļa atzīst, ka pērk lietotu datortehniku un mobilos telefonus. Vienlaikus tiek norādīts, ka elektrotehnikas iegādē priekšroka tiek dota oficiāliem tirgotājiem nevis piedāvājumiem sludinājumos," norādīja "Amigo" vadītājs Artūrs Freimanis.

Raksturīgi, ka tieši sievietes ir vispiesardzīgākās, lemjot par lietotu elektroierīču iegādi. Piemēram,  lietotu elektrotehniku, datoru vai mobilo tālruni iegādātos vien trešdaļa sieviešu, kamēr šādu soli spertu vismaz puse vīriešu. Tā vietā daiļā dzimuma pārstāves daudz biežāk nekā vīrieši iegādājas lietotus apģērbus, tostarp preces bērniem.

Mobilo sakaru operatora "Amigo" aptauja veikta internetā februāra sākumā, aptaujājot 553 respondentus visā Latvijā vecumā no 18 līdz 85 gadiem.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 23
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 5
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 94
Skatīt visus komentārus