Picas pasūtītājam, lai atvērtu DRU karstās picas nodalījumu un saņemtu savu pasūtījumu, viedtālrunī būs jāievada speciāls drošības kods. Robotam ir arī saldētava.

Austrālijā izgudrots picas piegādes robots. VIDEO 3

Bizness
2016. gada 18. martā 22:52
Austrālijas pilsētā Brisbenā picērija "Domino's Pizza" sākusi picas piegādes robota izmēģinājumus, vēstīja ziņu vietne "Zdnet.com".

Četrriteņu robots "Domino's Robotic Unit" (DRU) ir uzskatāms par pasaulē pirmo autonomo piegādes transportlīdzekli. Tas sācis izmēģinājuma piegādes Brisbenas ielās, bet "Domino" vadītājs Dons Meidžs atzina, ka tuvākajā laikā komerciālu piegāžu uzsākšana nav gaidāma.

DRU izstrādē piedalījās Austrālijas jaunais tehnoloģiju uzņēmums "Marathon Robotics". Pirmie ierīces izmēģinājumi pusautonomā režīmā notika Austrālijā.

190 kilogramu smagais picas piegādes robots pārvietojas pa ietvēm un velosipēdu joslām ar iebūvētas navigācijas sistēmas palīdzību. Tā maksimālais braukšanas ātrums ir 20 kilometru stundā. Lāzera sensori palīdz DRU noteikt un apbraukt šķēršļus.

Picas pasūtītājam, lai atvērtu DRU karstās picas nodalījumu un saņemtu savu pasūtījumu, viedtālrunī būs jāievada speciāls drošības kods. Robotam ir arī saldētava.

Projekta izmaksas netiek publiskotas, bet Meidžs atklāja, ka viena DRU izgatavošanas cena ir ap 30 tūkstošiem Austrālijas dolāru (20 tūkstošiem eiro). Viņš arī uzsvēra, ka DRU dēļ nākotnē nav apdraudētas picas piegādātāju darbavietas, jo vienmēr būs vietas un situācijas, kad robots piegādi nevar veikt, piemēram, sastrēgumstundu laikā.

Viens no iemesliem, kādēļ DRU tuvākajā laikā neveiks komerciālas piegādes, ir tas, ka robots spēj nobraukt tikai 20 kilometru, līdz tam atkal ir jāveic uzlāde.

"Domino" ir pazīstama ar savu inovatīvo pieeju uzņēmējdarbībai, piemēram, kompānijas klienti var pasūtīt picu mobilā telefona īsziņā nosūtot vienīgi picas emocijzīmi.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • “Hameleonu” Ēriks atradis mūža mīlestību 7
  • Ropažnieks Jānis laimē iespaidīgu naudas summu. "Sākumā domāju, ka tie ir 10 eiro..." 11
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  32