Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Telpu uzkopšanas biznesa līderis SIA "Cleanhouse" nodokļos neesot samaksājis 700 000 eiro, vēstī raidījums.

Valsts iestāžu telpas uzkopj firma, ko apsūdz par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 14

Bizness un ekonomika
2016. gada 10. aprīlī 19:55 2016. gada 10. aprīlī 19:55
Valsts ieņēmumu dienests (VID) prokuratūrai kriminālvajāšanai nodevis lietu pret astoņām personām un vairākām firmām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, to vidū ir arī uzņēmums, kas uzkopj vai uzkopis telpas ministrijās, pašā VID un citās valsts iestādēs, vēsta raidījums "Nekā personīga".

Raidījums ziņo, ka 2013.gada beigās Finanšu policija aizturēja kārtējo naudas mazgātāju grupējumu. Veica 30 kratīšanas firmu birojos, dzīvokļos un privātmājās. Izņēma dokumentus, datorus un skaidru naudu.

Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš raidījumam skaidro, ka grupējuma pārraudzībā bija vairāki uzņēmumi. Viņš norāda, ka tas darbojās Latvijas teritorijā, tikusi pārskaitīta nauda par neesošiem darījumiem, ka arī grupējuma dalībnieki naudu noņēma, un ieturot savu procentu, atgrieza atpakaļ saimnieciskās darbības veicējiem, kas šo naudu izmantoja gan savām vajadzībām, gan aplokšņu algu izmaksai.

Raidījums vēsta, ka viens no iesaistītajiem uzņēmumiem ir telpu uzkopšanas biznesa līderis SIA "Cleanhouse", kas nodokļos neesot samaksājusi 700 000 eiro.

Lai gan nodokļu iekasētāji uzņēmumu vaino nodokļu nemaksāšanā, izmeklēšanas laikā tas ir uzvarējis arī VID un atsevišķu ministriju iepirkumu konkursos par putekļu slaucīšanu un grīdu mazgāšanu.

Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktore Inta Liepa skaidro, ka uzņēmumu pēc šā brīža iepirkuma likumiem nevar izslēgt no dalības iepirkumā, jo kamēr tiek pabeigts kriminālprocess, darbojas nevainīguma prezumpcijas princips. Kriminālprocesā var ierobežot fizisku personu tiesības ieņemt amatus vai nodarboties ar kādām lietām izmeklēšanas laikā, taču juridiskām personām šādi ierobežojumi nav paredzēti.

Pagājušā gada beigās izmeklēšana pabeigta un izmeklētāji to nosūtījuši prokuratūrai, prasot sākt kriminālvajāšanu pret astoņām personām. Tolaik arī "Cleanhouse" īpašnieku Edvīnu Vansoviču un darbinieku Mārtiņu Droni.

Prokuratūrā šobrīd uzsākta kriminālvajāšana pret visām astoņām Finanšu policijas norādītajām personām. Tomēr mainīta kvalifikācija - prokuratūra neuzskata, ka uzņēmējiem būtu jāatbild par naudas legalizāciju. Četrām personām mīkstināta arī apsūdzība nodokļu nemaksāšanā. Tā mainīta uz šī nodarījuma atbalstīšanu.

Ja tiesa "Cleanhouse" amatpersonas atzīs par vainīgām, uzņēmumam draud trīs gadu aizliegums piedalīties valsts iepirkumos. Tomēr, iespējams, šis sods ies uzņēmumam secen, jo likums liedz startēt firmai konkursā tikai tad, ja notiesātās amatpersonas tur strādā. "Nekā personīga" rīcībā ir informācija, ka abu apsūdzēto personu firmas vadībā vairs nav.

Uzņēmums "Cleanhouse" dibināts 1997.gadā. Šobrīd tas ir lielākais telpu uzkopšanas un apsaimniekošanas uzņēmums, nodarbina 600 strādājošo, tā apgrozījums pieci līdz seši miljoni eiro gadā. Uzņēmuma 2015.gadā uzvarēto konkursu kopējā summa pārsniedza 4,5 miljonus eiro.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 38
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 157
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus