Jauno monētu, kuras temats ir “Zilā planēta Zeme”, jau no 14.aprīļa var iegādāties Federālās bankas filiālēs un citās kredītiesitādēs.

Pirmoreiz izkalta 5 eiro monēta. Ar to varēs norēķināties tikai Vācijā. FOTO 12

Bizness un ekonomika
2016. gada 15. aprīlī 09:51 2016. gada 15. aprīlī 09:51
Vācijā ir pirmoreiz izkalta monēta ar nominālvērtību 5 eiro, kas ir jauna kolekciju monēta, bet ir izmantojama arī kā maksāšanas līdzeklis tikai Vācijā, ziņo radiostacija “Deutsche Welle”.

Jauno monētu, kuras temats ir “Zilā planēta Zeme”, jau no 14.aprīļa var iegādāties Federālās bankas filiālēs un citās kredītiesitādēs, informēja Finanšu ministrija.

Vācijā un pārējās eiro zonas valstīs turpinās pastāvēt 5 eiro banknote kā maksāšanas līdzeklis, bet 5 eiro monēta kā maksāšanas līdzeklis ir izmantojama tikai Vācijā, paziņoja Finanšu ministrija.

Jaunā kolekciju monēta ir izgatavota ar inovatīvas tehnoloģijas palīdzību – tajā ir iestrādāts gaismas caurlaidīgs zils polimēru gredzens, kurš atdala iekšējo metālisko loku no ārējā. Iespējams, nākotnē šo tehnoloģiju sāks izmantot arī citu monētu izgatavošanā, lai efektīvāk cīnītos pret monētu viltošanu.

Vācijā un pārējās eiro zonas valstīs turpinās pastāvēt 5 eiro banknote kā maksāšanas līdzeklis, bet 5 eiro monēta kā maksāšanas līdzeklis ir izmantojama tikai Vācijā.

"Mēs paredzam, ka, pateicoties augsti tehnoloģiskai izgatavošanai, neparastai ārienei un relatīvi mazai nominālvērtībai, pieaugs interese arī par šo monētu un numismātiku citās iedzīvotāju grupās, sevišķi jauniešu vidū,” teikts Finanšu ministrijas paziņojumā.

Tiek plānots emitēt 2,25 miljonus 5 eiro monētu. 250 tūkstošus no tām, kas izgatavotas īpašā tehnikā, jau ir izpirkuši kolekcionāri. Savukārt pērn tika emitēti 600 miljoni 5 eiro banknošu.


BNS/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 22
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 7
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 39
Skatīt visus komentārus