Tikai 2,5% Latvijas darba devēju priekšroku dotu darbiniekam virs 50 gadiem.

Darba devēji Latvijā negrib ņemt darbā cilvēkus, kas vecāki par 50 gadiem 106

Bizness
2016. gada 27. aprīlī 15:53
Tikai 2,5% Latvijas darba devēju priekšroku dotu darbiniekam vecumā virs 50 gadiem, norādījusi Labklājības ministrija (LM), atsaucoties uz darba devēju aptaujas rezultātiem.

Darba devēji skaidrojuši, ka labāk pieņemtu gados jaunus darbiniekus, jo darbs ir intensīvs, bet vecākiem cilvēkiem neesot elastīga domāšana, ir grūtības pieņemt lēmumus un pārmaiņas, apgūt jaunas lietas, kā arī sliktāks veselības stāvokli.

60% Latvijā uzskata, ka senioru ilgāka palikšana darba tirgū samazina darba vietas jauniem cilvēkiem. Savukārt Eiropā šis rādītājs ir vidēji 56%, liecina "Eirobarometra" dati.

Jau ziņots, ka LM izstrādājusi aktīvās novecošanās stratēģiju, jo pašreizējās demogrāfiskās tendences liecina par sabiedrības novecošanos un iedzīvotāju skaita samazināšanos. Dažādi pasākumi būs vērsti uz to, lai cilvēki ilgāk paliktu darba tirgū, pilnveidotu zināšanas un dzīvotu veselīgi.

Informatīvo ziņojumu ministrija virzīs izskatīšanai valdībā.

Pašlaik Latvijā 40% no pastāvīgajiem iedzīvotājiem bija vecumā 50+, veidojot gandrīz trešdaļu no darbspējīgā vecuma iedzīvotājiem.

BNS/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Inese: "Mana dzīve būtu citāda, ja vecāki bērnībā būtu pateikuši, ka mani mīl" 12
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  36
  • 19 gadus veca "Land Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 5