Maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" administrators Haralds Velmers.

Velmera sieva "nejauši" kļuvusi par "Liepājas ostas LM" maksātnespējas administratori 28

Bizness un ekonomika
2016. gada 6. maijā 21:42 2016. gada 6. maijā 21:42
Tieslietu ministrija (TM) vērtēs maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" administratora Haralda Velmera sievas Annas Velmeres ieteikšanu par "Liepājas metalurga" bijušā meitasuzņēmuma "Liepājas osta LM" maksātnespējas administratori, pastāstīja ministrijā.

Tajā norādīja, ka TM patlaban izvērtē no Liepājas tiesas pieprasīto un saņemto informāciju par konkrēto civillietu. "Arī Tiesu administrācija atbilstoši savai kompetencei ir pieprasījusi informāciju no atbildīgajiem Liepājas tiesas darbiniekiem. Lai novērstu šaubas par nejaušības principa piemērošanu administratoru ieteikšanas procesā, arī Maksātnespējas administrācija veic iekšējo pārbaudi, vai administratoru ieteikšanas sistēmā (rindā) nav notikusi prettiesiska iejaukšanās. Informējot tiesu par administratoru ieteikšanas sistēmā izraudzīto administratora kandidātu, vienlaikus Maksātnespējas administrācija informēs Liepājas tiesu par apstākļiem, kas var būt par pamatu rindas kārtībā ieteiktā administratora neapstiprināšanai par administratoru konkrētajā maksātnespējas procesā, kā arī pieprasīs paskaidrojumus konkrētajai administratorei," klāstīja ministrijā.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra, ka jebkādi signāli vai indikācijas, kas varētu liecināt par maksātnespējas procesos iesaistīto personu neētisku vai prettiesisku rīcību, visos gadījumos tiek uztverti ļoti nopietni un tiek pārbaudīti likumos noteiktā kārtībā, lai novērstu šaubas par iesaistīto personu objektivitāti un rīcības likumību.

Maksātnespējas administrācijā norādīja, ka ar Liepājas tiesas 14.aprīļa nolemts pieņemt "Liepājas ostas LM" maksātnespējas procesa pieteikumu un ierosināt lietu, vienlaicīgi nolemts lēmuma norakstu nosūtīt Maksātnespējas administrācijai administratora kandidāta ieteikšanai. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Maksātnespējas administrācija ziņas par administrēšanai vakanto subjektu ievadīja administrēšanai vakanto subjektu sarakstā. Subjektu sarakstu kārto, sarindojot noteikumos minētajā kārtībā ievadītos administrēšanai vakantos subjektus nejaušā secībā.

Savukārt, ja administratora pretendents nevar pildīt administratora pieteikumu Maksātnespējas likuma minēto ierobežojumu dēļ, attiecīgais administratora amata pretendents ne vēlāk kā līdz nākamās darbdienas plkst.12 elektroniski nosūta Maksātnespējas administrācijai atteikumu. Velmere šādu atteikumu neiesniedza.

Maksātnespējas administrācija norādīja tiesai uz Maksātnespējas likumā noteiktajiem ierobežojumiem, ņemot vērā, ka "Liepājas metalurga" administrators Haralds Velmers ir laulībā ar Annu Velmeri un "Liepājas metalurgs" bijis "Liepājas ostas LM" akcionārs.

Liepājas tiesā pauda, ka "Liepājas ostas LM" maksātnespējas pieteikumu tiesa skatīs rakstveida procesā pirmdien, 9.maijā. Tad arī tiks lemts jautājums par maksātnespējas administratoru.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesā iesniegta prasība atzīt "Liepājas ostu LM" par maksātnespējīgu. Ar pieteikumu tiesā vērsusies pati "Liepājas osta LM".

"Liepājas ostas LM" lielākais akcionārais ar 95,2% kapitāldaļu ir Konstantīns Gončarovs (Konstantin Goncharov). Šīs akcijas viņam "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesā pārdeva Haralds Velmers.

Tāpat vēstīts, ka uzņēmums "Ekers Stividors LP" no 2015.gada 1.septembra ir pārņēmusi "Liepājas ostas LM" aktīvus.

"Liepājas osta LM" izveidota 1993.gadā. 2014.gadā "Liepājas osta LM" strādāja ar 9,559 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 40,9% mazāk nekā 2013.gadā, un 5,283 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir kāpums par 1,6%, liecina datubāzes "Lursoft" informācija.

BNS / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 40
Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča 1
Skatīt visus komentārus