Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Brīdinājumi parādīsies aplikācijā mazāk kā 15 minūtes pēc tam, kad incidentu apstiprinājušas varasiestādes, un tiks pielāgoti lietotāja atrāšanās vietai.

Laiž klajā terorisma briesmu aplikāciju viedtālruņiem 6

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 8. jūnijā 09:22 2016. gada 8. jūnijā 09:22
Francijas valdība trešdien laidīs klajā jaunu viedtālruņu aplikāciju, kas ļaus brīdināt lietotājus par iespējamajiem teroristu uzbrukumiem.

Aplikācija, kas būs bez maksas lejupielādējama franču un angļu valodās, nosūtīs lietotājiem brīdinājumu iespējamā uzbrukuma gadījumā, paziņoja Iekšlietu ministrija.

Lietotāji tiks brīdināti arī par "negaidītiem notikumiem", piemēram, plūdu nocietinājumu pārrāvumiem.

Brīdinājumi parādīsies aplikācijā mazāk kā 15 minūtes pēc tam, kad incidentu apstiprinājušas varasiestādes, un tiks pielāgoti lietotāja atrāšanās vietai.

Aplikācijas lietotāji varēs sekot līdzi brīdinājumiem līdz pat astoņās dažādās ģeogrāfiskajās zonās, kas ļaus pārbaudīt, kāda situācija ir vietās, kur dzīvo ģimenes locekļi un draugi.

Aplikācija arī sniegs padomus, kā palikt drošībā, pielāgojot informāciju katrai atsevišķai situācijai.

Ideja par šādu aplikāciju valdībai radās pēc traģiskajiem islāmistu uzbrukumiem Parīzē novembrī, kad Francijas galvaspilsētā tika nogalināti 130 cilvēki.

Francijas premjerministrs Manuels Valss vēlējās, lai aplikācija būtu gatava uz Eiropas futbola čempionāta laiku.

Valdība cer, ka aplikācija palīdzēs lietotājiem izplatīt sociālajos medijos ticamu, oficiālu informāciju par situāciju drošības jomā.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs pauda cerību, ka aplikācija ļaus novērst Francijas avārijas dienestu telefonu līniju pārslogošanu un spēs nodrošināt sabiedrībai informāciju par to, ko zina valdība.

Varasiestādes ir solījušas sargāt aplikācijas lietotāju personisko informāciju.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Kad kāja sāp un rakete lido pret zemi. Mūsu Aļona pēc zaudējuma talantīgajai igaunietei Kontaveitai izstājas no "Australian Open" 11
Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 51
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 20
Skatīt visus komentārus