Nav izslēgta iespēja, ka gadījumā, ja inspekcijas slēdziens būs pozitīvs, varētu tikt atsāktas sarunas par Latvijas zvejas produktu eksportu uz Krieviju.

Drīzumā gaidāmas "Rosseļhoznadzor" inspektoru vizītes pie Latvijas šprotu ražotājiem 10

Bizness
2016. gada 10. jūnijā 13:42
Plānots, ka šā gada 27.jūnijā Latvijā ieradīsies Krievijas Federācijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta "Rosseļhoznadzor" inspektori, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere.

Inspektori veiks to Latvijas zvejas produktu pārstrādes uzņēmumu, kā arī dzīvnieku barības ražotāju pārbaudes, kuri iekļauti Krievijas atzīto eksportētāju sarakstā.

Nav izslēgta iespēja, ka gadījumā, ja inspekcijas slēdziens būs pozitīvs, varētu tikt atsāktas sarunas par Latvijas zvejas produktu eksportu uz Krieviju, izteicās Meistere.

Pagaidām gan nav zināms, kuri uzņēmumi tiks pārbaudīti.

Krievijas eksporta sertifikāts ir visiem lielākajiem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem, tostarp "Brīvajam vilnim", "Kolumbija LTD", "Ventspils zivju konservu kombinātam", "Gammai-A", "Sabiedrība IMS", "Undai" un citiem.

Kā ziņots, iepriekšējā Krievijas inspektoru vizīte Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos notika pērn maijā. Pēc tam inspektori pieprasīja papildu datus no PVD, kas arī tika sniegti, taču 2015.gada 4.jūnijā tika noteikts zivju produkcijas importa aizliegums, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas uzņēmumos.

Vēlāk pēc vairākkārtējam abu pušu pārrunām tika pieļauts, ka Latvijas zvejas produktus uz Krieviju varētu eksportēt pēc atkārtotām pārbaudēm.

Uz svaigajām, saldētajām un atdzesētajām zivīm no Latvijas un Igaunijas jau tāpat attiecas importa aizliegums, ko Krievija 2014.gada augustā noteica Eiropas Savienības (ES) pārtikas precēm, reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas tika vērstas pret Maskavu pēc iebrukuma Ukrainā. Uz zivju konserviem šis aizliegums netika attiecināts.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 4
  • Dzērājšoferis Rīgā ar varu atgūst savu atņemto auto, lai aizbrauktu ar to mājās
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 1